LPB Global Employment: Wykwalifikowana kadra z zagranicy

LPB Global Employment

LPB Global Employment: Wykwalifikowana kadra z zagranicy

LPB Global Employment jest liderem w pośrednictwie zatrudnienia pracowników z Azji w krajach Unii Europejskiej. Od niedawna firma posiada swoją filię także w Polsce – jej siedziba znajduje się w Gliwicach

LPB Global Employment | Biznes | Wydanie 152

PB Global Employment oferuje kompleksową usługę pośrednictwa w znalezieniu pracowników o odpowiednich kwalifikacjach z Azji, a w szczególności z Filipin. Firma zajmuje się rekrutacją kandydatów, a także wszelkimi formalnościami związanymi z zatrudnieniem obcokrajowców. Agencja dba także o samych pracowników: organizuje ich przyjazd do miejsca zakwaterowania, a następnie zajmuje się dalszą opieką nad pracownikiem, polegającą m.in. na pomocy w otwarciu rachunku w polskim banku czy wsparciu w rozmowach między pracownikiem a pracodawcą przez cały okres zatrudnienia. Firma posiada swój oddział zarówno w krajach Europy, jak i na Filipinach. Agencja ściśle współpracuje z rządowymi instytucjami tych krajów, co usprawnia cały proces rekrutacji pracowników.

Pracodawca, poszukujący pracowników za pośrednictwem LPB Global Employment, nie musi się martwić o znajomość odpowiednich procedur i aktualnych przepisów, normujących kwestię zatrudnienia obcokrajowców. Specjaliści firmy mają wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie i są zaznajomieni z najnowszymi regulacjami. Agencja przeprowadza cały proces sprowadzenia pracownika: zajmuje się także wszystkimi związanymi z tym procedurami, dokumentacją oraz innymi formalnościami.

LPB Global Employment. Iluminada Panabe Bovbjerg
LPB Global Employment: Wykwalifikowana kadra z zagranicy

Na zdjęciu: Iluminada Panabe Bovbjerg – założycielka, prezes Zarządu LPB Global Employment

„Zależy nam na tym, żeby wszyscy byli zadowoleni – zarówno rekrutowani przez nas pracownicy, jak i firmy, z którymi współpracujemy. Co więcej, obu stronom służymy pomocą w takim zakresie, jak tego potrzebują. Działamy na terenie całej Unii Europejskiej i wiemy, w jak wielu branżach brakuje dzisiaj pracowników i wiemy, że nasza działalność jest potrzebna” — powiedziała Iluminada Panabe Bovbjerg – założycielka, prezes Zarządu LPB Global Employment

Atutem LPB Global Employment jest właśnie kompleksowa obsługa rekrutacji: agencja w imieniu pracodawcy złoży w Urzędzie Wojewódzkim podanie o zgodę na zatrudnienie obcokrajowców. Następnie podobną dokumentację dostarczy do POEA (Philippine Overseas Employment Administration). Kolejnym krokiem będzie rekrutacja odpowiedniego pracownika na podstawie profilu miejsca pracy dostarczonego przez firmę, a także jego szkolenie. Następnie firma zadba o zorganizowanie wiz pracowniczych, przylot pracowników do Polski oraz ich odbiór i transport do miejsca zakwaterowania. Ostatnim etapem współpracy jest stała pomoc w kontakcie z pracownikiem.

Dla pracodawcy szukającego pracowników pośrednictwo LPB Global Employment to przede wszystkim oszczędność czasu, a także pewność, że rekrutowany pracownik będzie posiadał stosowne kwalifikacje i niezbędną wiedzę potrzebną na stanowisku w jego firmie. Jest to możliwe, ponieważ LPB Global Employment zajmuje się także działalnością edukacyjną w tej dziedzinie. Organizuje kursy, pozwalające pracownikom przygotować się do pracy na konkretnym stanowisku, zgodnie z obowiązującymi wymogami. Firma zadba także o szkolenia, które zwiększą kompetencje zagranicznych pracowników w zakresie norm panujących w Polsce.

Branże, które szczególnie odczuwają braki kadrowe to przede wszystkim budownictwo, logistyka i transport. Rozwiązaniem mogą być właśnie wykwalifikowani pracownicy z Filipin. Na korzyść zatrudnienia specjalistów z tego kraju przemawia fakt, że jest to kraj zbliżony kulturowo do Polski, co przekłada się na aklimatyzację pracowników. Przeszkodą nie będzie także bariera językowa, ponieważ na Filipinach jednym z dwóch języków urzędowych jest angielski.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry