W Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbyła się XXII gala „Jurajski Produkt Roku” – podsumowanie konkursu Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie
Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie | Pryzmat | Pryzmat Częstochowa
Laur »Jurajski Produkt Roku« jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień promocyjnych województwa śląskiego. Nagroda – przyznawana przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie (RIPH) – jest wyrazem uznania dla jakości, rzetelności i wysokich standardów w prowadzeniu działalności gospodarczej, społecznej i samorządowej. W dziedzinie biznesu nagroda »Jurajski Produkt Roku« jest certyfikatem wysokiej pozycji gospodarczej oraz potwierdzeniem troski o rozwój firmy, budowę marki oraz jakości produktów i usług.
RIPH w Częstochowie jest organizacją wspierającą rozwój gospodarczy regionu – od 30 lat Izba tworzy klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości, reprezentuje interesy podmiotów w niej zrzeszonych. W ramach działań promocyjnych RIPH w Częstochowie organizuje konkurs »Jurajski Produkt Roku« – przedsięwzięcie zadedykowane firmom i samorządom regionu, ze szczególnym podkreśleniem znaczenia podmiotów działających w Subregionie Północnym województwa śląskiego. W ub.r. kapituła konkursowa postanowiła nagrodzić dziesięciu laureatów.
Podwójnym laureatem Jurajskiego Produktu Roku zostało Miasto i Gmina Olsztyn. Burmistrz Tomasz Kucharski odebrał statuetkę konkursową z rąk prezesa Zarządu RIPH w Częstochowie Andrzeja Broniewskiego oraz prezydenta Rady RIPH w Częstochowie Tadeusza Szymanka. Nagroda stanowi potwierdzenie wybitnych osiągnięć Olsztyna w kategoriach »Produkt bądź usługa budowlana« oraz »Produkt inny – Dziedzictwo narodowe«. Olsztyn przywiązuje duże znaczenie do walorów estetycznych i funkcjonalnych w zakresie zagospodarowania terenu za Urzędem Miasta i Gminy m.in. poprzez budowę parkingu i drogi dojazdowej pod Zamek. Statuetka konkursowa w kategorii »Dziedzictwo narodowe « jest wyrazem uznania dla starań samorządu w sprawie nadania praw miejskich w 2021 r., co przyczynia się do zmiany wizerunkowej i większego prestiżu Olsztyna.
W kategorii »Społeczna odpowiedzialność biznesu – Etyka w Biznesie« indywidualną statuetkę Jurajskiego Produktu Roku odebrała Anita Bujanowska, a nagrodę zespołową otrzymała firma P.U.H. Center Edyta Sołtys w Częstochowie, zapewniająca od blisko dwudziestu pięciu lat dostawy profesjonalnych maszyn do przerobu złomu metali. W tej samej kategorii nagrodzono również Klub Biznesu Silesia w Katowicach – organizację partnerstwa publiczno-prywatnego, która zrzesza przedsiębiorców, tworząc dla nich warunki do współpracy i rozpowszechniając dobre praktyki networkingu. Statuetkę odebrał Adrian Myszor – prezes Klubu.
Firma BMF Bogusław Foszmanowicz Wierzchowisko oraz spółki Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu i Veleco Sp. z o.o. w Częstochowie zostały nagrodzone statuetkami w kategorii »Produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, OZE«. Spółka Epika Kotynia-Kotynia- -Stróżny SJ w Dańkowie – producent kamienia dekoracyjnego i elewacyjnego – została uhonorowana w kategorii »Produkt bądź usługa budowlana «. Spółka Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA otrzymała nagrodę w kategorii »Usługa«. Firma Heathome Łukasz Knysak w Częstochowie – specjaliści w projektowaniu oraz budowie kominków – otrzymała statuetkę w kategorii »Najlepsza Firma Rodzinna«.
Po rozdaniu nagród goście obejrzeli spektakl „Cudowna Terapia” w wykonaniu aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza – a następnie spotkali się w Foyer im. Marka Perepeczko.