American Cars Mania 2024

American Cars Mania 2024

W Katowicach zakończyła się American Cars Mania 2024

Wydarzenia | American Cars Mania 2024

American Cars Mania to cykliczny, największy tego typu zlot w Polsce, który gromadzi na Muchowcu miłośników amerykańskich pojazdów.

W trakcie tego międzynarodowego wydarzenia, prócz wystawy samochodów, odbywały się także targi branżowe, konkursy i występy artystyczne – wszystko w klimacie rekreacyjnego pikniku. Prócz pokazów kultowych pojazdów zza oceanu, American Cars Mania jest także okazją do zapoznania się z innymi, najbardziej charakterystycznymi elementami kultury i historii Stanów Zjednoczonych.

Europerspektywy American Cars Mania 2024

Najważniejszym punktem tego trzydniowego wydarzenia były przede wszystkim samochody: w trakcie zlotu zaprezentowano kilkaset samochodów i pojazdów. Na specjalnej strefie militarnej pojawiły się wozy wystawiane zarówno przez Wojsko Polskie, jak i grupy rekonstrukcyjne. Zorganizowano także specjalną strefę amerykańskich radiowozów.

Dodatkową atrakcją zlotu były konkursy na najpiękniejszy oraz na najmocniejszy samochód American Cars Mania, Wybory Miss Pin Up 2024, a także Zawody Viking European Strongman Cup.

Patronat Honorowy nad American Cars Mania 2024 objął Prezydent Miasta Katowice. Sponsorami byli: Otomoto, Ameryka Cars, Milwaukee i Preventec. Partnerem technicznym został Ford.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry