Asten Group – zmiany na raz, 23!

Asten Group – zmiany na raz, 23!

Po 23 latach obecności na rynku firma Asten Group wchodzi na kolejny poziom rozwoju, przygotowując kompleksową ofertę, głównie dla firm z sektora przemysłowego. Od lat nasza aktywność dotykała różnych obszarów działalności. Wielomarkowa struktura i wszechstronność to nasz atut. To ma sens!

Biznes | Biznes: 155 | Asten Group

Europerspektywy Asten Group – zmiany na raz, 23!

  • Plastigo zajmuje się dystrybucją maszyn i urządzeń z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, oferując swoim Klientom także wsparcie serwisowe, usługi szkoleniowe, projekty automatyzacji, a nawet własne Laboratorium Badania Tworzyw Polimerowych.
  • Shini Europe to logistyczne centrum dystrybucji będące partnerem azjatyckiego producenta, lidera w branży urządzeń peryferyjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych, a dzięki prężnie działającej siatce dystrybutorów obsługuje Klientów Starego Kontynentu.
  • Kolejną marką Asten Group jest Ozzone – Centrum Wentylacji prowadzące hurtową oraz detaliczną sprzedaż urządzeń i rozwiązań wentylacyjnych, specjalizujące się w produkcji blaszanych kształtek wentylacyjnych.
  • Vikk to dystrybutor agregatów wody lodowej, chłodnic wentylatorowych oraz rozwiązań chłodniczych dla przemysłu.
  • Technigo kompleksowo zaopatruje przetwórców tworzyw, umożliwiając im zakup niemal wszystkiego, co niezbędne w procesie produkcji od jednego dostawcy, oferując także nowoczesne rozwiązania z zakresu techniki laserowej.
  • Adino zapewnia Klientom pełne wsparcie w zakresie brandingu i projektowania wszelkiego typu identyfikacji wizualnej.
  • Havier natomiast to marka, która dostarcza rozwiązania z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi.

Choć z pozoru marki mogą wydać się ze sobą niezwiązane, tak naprawdę, zagłębiając się nieco bardziej w genezę ich powstawania, poszczególne oferty łączą się i uzupełniają. Wszystko układa się w całość – to obecne, nowe hasło przewodnie Asten Group.

Europerspektywy Asten Group – zmiany na raz, 23!

„Zdecydowaliśmy się na kolejny krok w przód. Mamy kilka marek, które działały w sposób autonomiczny, ale nasze portfolio na tyle się rozrosło, że w dużych projektach uczestniczymy już jako jeden dostawca zapewniający kompleksową obsługę. Ostatnie trudne lata przyniosły nam mimo wszystko wiele dobrego. Nasza struktura rozrosła się, przybyło nam specjalistów, nowych perspektyw handlowych i przede wszystkim dużo dobrej energii do działania, która jest podyktowana dotychczasowym dorobkiem naszej Organizacji – nie tylko finansowym, ale też strategicznym” – mówi Adam Szubert, Dyrektor Generalny spółki.

Europerspektywy Asten Group – zmiany na raz, 23!
Na zdj. Adam Szubert, Dyrektor Generalny spółki Asten Group

Strategicznie rzecz biorąc

Obecnie Asten Group zatrudnia około 110 osób, a portfolio możliwości ciągle się poszerza. Choć kompozycja rynku w nadchodzącym czasie nie nastraja pozytywnie, to jednak dobra strategia jest kluczem.

„Na specyficzne pod wieloma względami czasy przygotowaliśmy różne warianty współpracy, które trafiają w sedno obecnych potrzeb. Głównie chodzi o możliwości związane z energooszczędnością, optymalizacją czy specjalistycznymi usługami, które efektywnie wpływają na procesy naszych Klientów. Przy tym zachowujemy adekwatny stosunek: jakość – cena” – dodaje Adam Szubert.

Europerspektywy Asten Group – zmiany na raz, 23!

Największym kapitałem Asten Group jest jednak zespół. Jego znacząca cześć to pracownicy z kilkunastoletnim stażem. Za jeden z atutów poczytuje się wysoki poziom identyfikacji z firmą.

„Mamy pewność, że wdrożenie naszej strategii powiodło się i dalej będzie przebiegać zgodnie z naszymi oczekiwaniami głównie dzięki wysokiemu poziomowi zaangażowania naszego zespołu oraz ich zorientowaniu na cele. Taki też sposób zarządzania preferujemy i to on przynosi nam największe korzyści” – podkreśla Adam Szubert, wiceprezes Zarządu. – „Gramy do jednej bramki, wyznaczamy sobie cele krótkoterminowe oraz strategiczne i bez żadnych kompleksów dążymy w obranym kierunku” – dodaje.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry