Bruk Sp. z o.o. Inaczej. Bardziej. Nowe.

Bruk Sp. z o.o. Inaczej. Bardziej. Nowe.

Innowacje produktowe firmy Bruk Sp. z o.o.

Pryzmat | Pryzmat Rybnik | Bruk

W świecie dynamicznie zmieniających się potrzeb Bruk Sp. z o.o. od lat stawia na innowacyjne rozwiązania. Odchodząc od dotychczasowych modeli działania, wychodzi poza utarte schematy myślenia. Bruk Sp. z o.o. i jej portfolio to przykład wyjątkowego podejścia do betonowego designu. 

„Sposób myślenia o kostce brukowej ewoluował wraz ze zmieniającą się świadomością odbiorcy. Docenia on już nie tylko użytkową stronę produktu, ale i jego wygląd: odpowiedni kształt, kolor, wzór. Aranżacja wokół domu musi być spójna i efektowna. Dlatego, obok jakości i świadomego zagospodarowywania przestrzeni, stawiamy na niepowtarzalny design” – mówi Adam Maroszek, dyrektor oraz projektant produktu w firmie Bruk. „Naszym mottem było od zawsze: działać inaczej, chcieć bardziej, stawiać na nowe. Ta filozofia sprawdza się w 100%”.

Europerspektywy Bruk Sp. z o.o. Inaczej. Bardziej. Nowe.
Kostka Vjetra®

Betonową formą producent „bawi się” w sposób skuteczny od dawna. W czyżowickiej fabryce już ponad 10 lat temu obok tradycyjnej kostki i płyt brukowych zaczęły powstawać produkty nowoczesne i utrzymane w skandynawskim duchu minimalizmu. W tamtym okresie minimalistyczne nawierzchnie, mała architektura, donice i meble sygnowane marką Modern Line przełamywały schemat myślenia o kostce brukowej i betonie.

Kolejny krok milowy w dziedzinie designu stanowią lata 2021–2023. Poszukiwanie formy innej, nieszablonowej, odpowiadającej myśli ekologicznej zaowocowały produktami nawierzchniowymi, które w pełni łączą w sobie filozofię firmy: innowacyjność, kreowanie nowej jakości i niepowtarzalny design.

Kostki brukowe Vjetra® i Mandal® – bo o nich mowa – tylko w jednej kwestii stoją na przeciwległym biegunie. Geometria kontra dekoracyjność – to różnica, którą wychwytujemy na pierwszy rzut oka. Wyrafinowane wzornictwo kostki Mandal® to propozycja dla osób ceniących połączenie awangardy i tradycyjności, a także ornamentyki w stylu modern oscylującej wokół miękkiej linii. Zbliżony do wiatraka kształt Vjetry® to odpowiedź na potrzeby miłośników formy geometrycznej, prostej, ale efektownej zarazem. Obie kostki łączy innowacyjny koncept. Ich kształt pozwala na budowę różnorodnych wersji nawierzchni biologicznie czynnych. Stawia to oba produkty w rzędzie kostek brukowych EKO i wyróżnia je na tle innych produktów tego typu. Obie biorą również udział w producenckim programie dofinansowania „Kostka z DOPŁATĄ”.

Europerspektywy Bruk Sp. z o.o. Inaczej. Bardziej. Nowe.
Kostka Mandal®

„Wierzymy, że produkty brukowe ażurowe są odpowiedzią na teraźniejsze zaspokojenie dwóch ważnych potrzeb: utwardzenia nawierzchni przy zachowaniu możliwości retencji wody. Przynoszą one korzyści i dla środowiska, i dla naszych domowych budżetów. Warto pomyśleć o tego typu nawierzchni w związku ze zmianami w tzw. podatku od deszczu” – mówi Adam Maroszek.

Europerspektywy Bruk Sp. z o.o. Inaczej. Bardziej. Nowe.

O ile Mandal® to tegoroczna nowość firmy Bruk, o tyle Vjetra® zdążyła już skutecznie zawojować świat designu. Do najważniejszych nagród, które otrzymała, zaliczamy: Dobry Wzór 2021 oraz – Oskara designu, najważniejsze światowe wyróżnienie w tej dziedzinie – Red Dot Award 2022. Tylko na przestrzeni dwóch ostatnich lat firma i jej produkty mogą poszczycić takimi wyróżnieniami jak: Śląska Rzecz 2021 (Vjetra®), złoty Laur Konsumenta 2022 w kategorii: jakość i innowacyjność branży budowlanej (kostka i prefabrykaty betonowe), złoty Laur Konsumenta 2023 w kategorii: producent kostki brukowej (jakość i cena); brązowe godło Konsumencki Lider Jakości 2023 w kategorii kostka brukowa. Jak widać stawianie na innowacyjność, kreowanie nowej jakości oraz niepowtarzalny design są doceniane i zauważane zarówno przez klienta detalicznego, jak i ekspertów.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry