Ekon: pracownia dla Stowarzyszenia Szansa dla Każdego

Ekon: pracownia dla Stowarzyszenia Szansa dla Każdego

W siedzibie Stowarzyszenia Szansa dla Każdego odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni informatycznej

Wydarzenia | Stowarzyszenie Szansa dla Każdego | Grupa Amber

Zgodnie z deklaracją złożoną podczas ubiegłorocznej IV Międzynarodowej Konferencji EKON eco4.zero, która odbyła się w Katowicach w dniach 25-26 listopada 2022 roku, oraz na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy Fundacją EKON a Stowarzyszeniem „Szansa dla Każdego”, Fundacja EKON przekazała środki pieniężne na przebudowę i na wyposażenie pracowni informatycznej.

Grupa Amber jest partnerem fundacji EKON- więcej o dzielności samej grupy możecie przeczytać w wywiadzie z prezesem Michałem Gawrońskim, który zamieściliśmy pod tym linkiem.

Celem porozumienia jest zaangażowanie się stron w działania dobroczynne i charytatywne, których adresatami są dzieci i młodzież znajdująca się w trudnej sytuacji życiowej i społecznej oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Projekt nowej pracowni informatycznej został zrealizowany dzięki zbiórce środków zorganizowanej przez Fundację Ekon. Fundacja przekazała 50 000 zł, które przeznaczono na nowoczesne wyposażenie pracowni. Podopieczni placówki mogą korzystać z najnowocześniejszego sprzętu komputerowego, konsoli do gier najnowszej generacji oraz okularów VR. Oprogramowaniem i zabezpieczeniem komputerów zajęła się firma Amber IT.

W uroczystym otwarciu udział wzięli: wiceprezydenci Katowic Mariusz Skiba i Jerzy Woźniak, Michał Gawroński – prezes Grupy Amber &Partnerzy i przewodniczący Rady Fundacji EKON. Krzysztof Śnioszek – prezes stowarzyszenia „Szansa dla Każdego” oraz Józef Zawadzki – radny Miasta Katowice.

Na otwarciu obecny byli także: Małgorzata Moryń-Trzęsimiech – naczelniczka Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice, Elżbieta Solska-Kuchciak – naczelniczka Wydziału Kontroli i Audytu Urzędu Miasta Katowice, Dorota Zawierucha – dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz Piotr Jarocki – wicedyrektor Domów Dziecka w Katowicach.

Fundacja EKON prowadzi wiele ogólnopolskich, jak i zagranicznych akcji pomocowych, współpracuje z wieloma firmami, jednostkami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi.

Dzięki nowocześnie wyposażonej pracowni wychowankowie Stowarzyszenia realizują programy przeznaczone m.in. dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej, które z różnych przyczyn mają ograniczony dostęp do wiedzy, edukacji czy kultury. Z nowoczesnego sprzętu skorzysta młodzież podnosząc swoje umiejętności IT, kształtując kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pracy w zespole.

Wyposażenie pracowni to pierwszy krok, aby wyrównać szanse młodych ludzi, kolejnym będzie zorganizowanie przez firmę Amber IT szkoleń informatycznych dla podopiecznych placówki.

Przewodniczący Rady Fundacji oświadczył, iż podsumowanie z działań Fundacji EKON na rzecz podpisanego porozumienia nastąpi w trakcie Gali na kolejnej, już V Międzynarodowej Konferencji EKON eco5.zero, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2023 roku w Katowicach w Hotelu Monopol, na którą serdecznie zapraszamy (szczegóły i zapisy na: www.eco5zero.pl).

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry