Akademia Humanitas: Kształcimy liderów przyszłości

Akademia Humanitas: Kształcimy liderów przyszłości

Odpowiedzialność uczelni wobec społeczności akademickiej oraz jej kluczowa rola w rozwoju społecznym i gospodarczym Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska to tylko niektóre z kluczowych punktów rozwoju Akademii Humanitas, jakie przedstawia nowy rektor dr Mariusz Lekston w wywiadzie dla „Europerspektyw”

Biznes | Wydanie 161 | Akademia Humanitas

Uczelnia łączy nowoczesne metody kształcenia z ambitnymi planami rozwoju, współpracą z biznesem, a także ekspansję krajową i międzynarodową, przygotowując studentów do wyzwań współczesnego i przyszłego rynku pracy.

rektor Akademii Humanitas dr Mariusz Lekston
rektor Akademii Humanitas dr Mariusz Lekston

— Dziś, gdy rynek pracy determinowany rozwojem gospodarczym zmienia się w zawrotnym tempie, istotne jest, aby nasi absolwenci byli nie tylko dobrze wykształceni, ale także świadomi społecznie i przygotowani do aktywnego udziału w rozwoju swoich lokalnych społeczności — podkreśla dr Mariusz Lekston. Ponad 22 000 absolwentów Akademii z sukcesem rozwija swoje kariery zawodowe w Polsce i za granicą, zajmując ważne stanowiska w sektorze publicznym i gospodarczym. Programy studiów są tak opracowane, aby kształcić przyszłych liderów, którzy nie tylko odnajdują się w zmieniających się realiach zawodowych, ale także rozumieją wyzwania współczesnego świata, takie jak odpowiedzialność społeczna, ekologia czy zrównoważony rozwój.

— Współczesna edukacja nie może być statyczna — zaznacza rektor. — Aby sprostać oczekiwaniom rynku, musimy nieustannie modyfikować programy studiów, a także metody i narzędzia kształcenia. W Akademii Humanitas stawiamy na innowacje, ponieważ wierzymy, że tylko w ten sposób nasi studenci będą gotowi na czekające ich wyzwania.

Plany uczelni obejmują także rozbudowę infrastruktury edukacyjnej oraz rozwój platform e-learningowych. — Chcemy, aby nauka była dostępna z każdego miejsca i o każdej porze, oczywiście z zachowaniem reguł normatywnych. Intuicyjny dostęp do materiałów dydaktycznych oraz swoboda w komunikacji z wykładowcami to założenie nowoczesnej edukacji zdalnej — dodaje dr Lekston.

Kluczowym elementem strategii jest ścisła współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym na poziomie lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Podpisaliśmy już ponad 250 porozumień z instytucjami biznesowymi, gwarantując studentom dostęp do praktyk, staży I projektów.

— Wierzymy, że tylko poprzez bliską współpracę z interesariuszami zewnętrznymi możemy dostosować nasze programy studiów do aktualnych potrzeb rynku pracy. Wspólnie organizujemy konferencje i warsztaty, realizujemy rozmaite projekty. Jesteśmy także członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej, stanowiącej forum wymiany myśli na temat współczesnych uwarunkowań prowadzenia działalności gospodarczej.

Kolejnym wyzwaniem jest brak finansowania podstawowej działalności uczelni niepublicznej, stanowiący w istocie przejaw nierównego traktowania w sektorze szkolnictwa wyższego.

— Współpraca z biznesem, w szczególności w ramach wspólnych projektów z dofinansowaniem europejskim, pozwala nam pozyskiwać środki na wzmocnienie kadrowe, rozwój laboratoriów, wdrażanie innowacyjnych narzędzi dydaktycznych.

Ekspansja krajowa i międzynarodowa jest kolejnym ważnym elementem strategii uczelni. — Widzę Akademię Humanitas jako uczelnię, która nie tylko będzie liderem na polskim rynku edukacyjnym, ale zyska również renomę za granicą. Chcemy współpracować z instytucjami z całego świata, co pozwoli naszym studentom na rozwijanie międzynarodowych kompetencji — podsumowuje rektor.

Europerspektywy Akademia Humanitas: Kształcimy liderów przyszłości

wwwww.humanitas.edu.pl

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry