Jamat: Macie rok, przygotujcie się

Jamat: Macie rok, przygotujcie się

Nadchodzą trudne czasy, które dla wielu przedsiębiorstw mogą być wyzwaniem ponad siły. Zamrożenie cen energii w roku 2023 jest szansą na optymalizację energetyczną, która może okazać się kluczowym rozwiązaniem dla wielu firm z sektora MŚP

Jamat | Biznes | Wydanie 152

Dlaczego optymalizacja jest tak ważna? W roku 2024, gdy ceny energii prawdopodobnie kilkukrotnie wzrosną, nieprzygotowane na podwyżki firmy mogą mieć problemy z wysokimi kosztami produkcji.

Warto pamiętać, że optymalizacja energetyczna nie musi się wiązać z szeroko zakrojoną inwestycją. Oszczędności można znaleźć dokonując nawet małych zmian. Takie podejście do optymalizacji jest bliskie firmie Jamat z Bielska-Białej. Firma przygotowuje dla klientów projekty inteligentnego zmniejszenia zużycia prądu, a także optymalizację mocy biernej i czynnej. Specjaliści zatrudnieni bezpośrednio w firmie Jamat wykonują wszystkie pomiary i testy, na podstawie których klientowi przedstawiane jest gotowe zestawienie i wycena. W kosztorysie uwzględniona zostanie też realna kwota możliwa do zaoszczędzona w rok, a także prognozowany czas, w którym zwróci się cała inwestycja.

Prezes Zarządu Jamat Jakub Kasperek podkreśla, że rok zamrożenia cen energii, jest najlepszym czasem na inwestycję. „Ten rok będzie rokiem niskiej ceny za energię. Trzeba go dobrze wykorzystać, żeby przygotować się na to, co nadejdzie. Niskie ceny energii mogą wywołać w nas fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Nadchodzące podwyżki cen energii, a także możliwe braki w dostępności do niej, uderzą przede wszystkim w przedsiębiorców”.

Warto pomyśleć o zmianach i już dzisiaj wykonać pewne kroki, które zapewnią firmie bezpieczeństwo energetyczne. Inwestycje związane z transformacją energetyczną szybko się zwracają, a jednocześnie przynoszą długofalowe korzyści dla klienta: bezpieczeństwo oraz oszczędności.

Europerspektywy Jamat: Macie rok, przygotujcie się
Europerspektywy Jamat: Macie rok, przygotujcie się

Optymalizacją powinny zainteresować się przede wszystkim wysokoenergetyczne małe i średnie przedsiębiorstwa, które muszą mieć zapewnioną stałość dostaw prądu – dla nich ceny energii są kluczową sprawą w funkcjonowaniu firmy. Pierwszym etapem transformacji jest przedstawienie całego projektu energetycznego, w którym zaproponowane zostają najlepsze rozwiązania dla danego odbiorcy. Takim rozwiązaniem mogą być panele fotowoltaiczne, ale także magazyny energii, carporty, dobór optymalnego sposobu ogrzewania, wymiana urządzeń i lamp czy nawet dobranie całej aparatury energetycznej budynku. Inne dostępne rozwiązania pozwalają na utrzymanie linii produkcyjnej poprzez zasilacze awaryjne (UPS), które zapewniają dostęp do energii w wypadku braku prądu.

Małe firmy, takie jak Jamat, w wielu projektach mają większe pole manewru niż duże przedsiębiorstwa. Nie mają jednego schematu działania i dzięki temu są w stanie zaproponować indywidualne, elastyczne rozwiązania: niekiedy są to np. prace ziemne związane z instalacjami elektrycznymi i wodno- kanalizacyjnymi czy prace budowlane.

„Nie zamykamy się w swojej bańce” – podkreśla Wiceprezes Zarządu Jamat Grzegorz Walków – „wywodzimy się z branży budowlanej i wiemy, że wiele zależy od podejścia do danego problemu. Potrafimy dopasować rozwiązania do danej sytuacji” – dodał.

Showroom:
ul. Leszczyńska 20
43-300 Bielsko-Biała
tel. kom. +48 780 116 012

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry