Nagroda jubileuszowa: „Kryształowe Serce” dla Suempol Sp. z o.o.

Nagroda jubileuszowa: „Kryształowe Serce” dla Suempol Sp. z o.o.

Wywiadu udzieliła Monika Siecińska-Jaworowska, Prezes Zarządu Suempol Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim

Suempol | Pryzmat | Pryzmat Zabrze

Firma Suempol Sp. z o.o. została laureatem Nagrody Jubileuszowej »Kryształowe Serce« – przyznawanej przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi – wręczonej z okazji XXX Koncertu »Serce za Serce« w listopadzie 2022 r. Miała Pani okazję odebrać tę nagrodę osobiście – podobnie jak statuetkę „Przyjaciel Fundacji” w 2017 r. Jakie uczucia towarzyszyły Pani w trakcie wręczenia nagrody, która jest wyrazem uznania i podziękowaniem za wieloletnią współpracę z Fundacją? Jak ważne jest z Pani punktu widzenia to współdziałanie? Jakie w ogóle jest Pani spojrzenie na aspekt społecznej odpowiedzialności biznesu spółki Suempol – innymi słowy: w jakie dziedziny angażuje się kierowana przez Panią firma?

Zawsze przy uhonorowaniu naszej firmy czuję wielki zaszczyt i dumę. Każde odznaczenie, a już na pewno określenie mianem »Przyjaciela«, dodaje nam skrzydeł. Na Przyjaciół bowiem można zawsze liczyć w tych dobrych, ale i gorszych momentach. Nasza współpraca trwa już ponad dwie dekady. Czujemy się uprzywilejowani mogąc uczestniczyć w projektach tworzonych wraz z Fundacją, pomoc innym jest również naszą misją. Angażujemy się na różnych płaszczyznach np. związanych z ochroną zdrowia czy obroną kraju. Jesteśmy równocześnie mecenasem sztuki i kultury. Już na samym początku działalności właściciele zaszczepili w nas chęć niesienia pomocy potrzebującym i tak jest do dzisiaj. Wykazujemy, że czujemy swoją funkcję społeczną i chcemy się z niej dobrze wywiązywać.

Europerspektywy Nagroda jubileuszowa: „Kryształowe Serce” dla Suempol Sp. z o.o.
Monika Siecińska-Jaworowska, Prezes Zarządu Suempol Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim

Suempol Sp. z o.o. jest przykładem udanej sukcesji w firmie rodzinnej. Firmę założyli Urszula i Edward Siecińscy – a Pani, na podstawie etosu pracy założycieli, wartościach reprezentowanych przez firmę, dorobku wynikającego z tradycji, dokonała wzmocnienia siły marki i ekspansji prowadzonej z rozmachem na rynkach krajowym i międzynarodowych. Jakie cechy wyróżniają Suempol po ponad 30 latach działalności w obecnej formie organizacyjnej i ciągle w postaci biznesu rodzinnego? Czy fakt, że Suempol jest firmą rodzinną, nadaje jej specyficznych cech i wartości? Na jakich filarach wznosi swój współczesny wizerunek?

Nadal kultywujemy etos pracy przekazany nam przez właścicieli. Jako przedstawicielka drugiej już generacji w rodzinnej spółce przyznam, że w dzisiejszych warunkach jest to trudniejsze, jednak wynik ekonomiczny nie przesłania nam wartości, na fundamencie których tworzyliśmy i rozwijaliśmy firmę. Dziś Suempol jest spółką, która ma swoje firmy w wielu krajach Europy, a sprzedaje produkty na całym świecie, kreując wizerunek godnego zaufania partnera biznesowego w oparciu o produkcję bezpiecznych, zdrowych i wartościowych wyrobów – charakteryzujących się m.in. dużą zawartością kwasów Omega-3, wpływających korzystnie na nasz układ krążenia. Bierzemy przy tym udział w ważnych projektach i wydarzeniach w kraju i za granicą. Stanowimy przykład firmy o tak dużej skali działalności, która w naszej branży pozostała ostatnią niezależną firmą rodzinną ze stuprocentowym polskim kapitałem.

Europerspektywy Nagroda jubileuszowa: „Kryształowe Serce” dla Suempol Sp. z o.o.
Europerspektywy Nagroda jubileuszowa: „Kryształowe Serce” dla Suempol Sp. z o.o.

Jakim przedsiębiorstwem jest dzisiaj Suempol Sp. z o.o.? Jaka jest podstawa Waszej działalności i które kraje stanowią podstawę zbytu Waszych produktów na rynkach zagranicznych, a jakie miejsce w sprzedaży Waszych produktów zajmuje rynek polski?

Suempol dzisiaj to zespół wykwalifikowanych pracowników stale podnoszących swoje kwalifikacje. To firma, której produkty trafiają na stoły w ponad 60 krajach świata. Polska stanowi ok. 10 procent całej sprzedaży. Suempol ma swój zakład produkcyjny również w Berlinie (Niemcy) i Boulogne-sur-Mer (Francja) oraz centrum dystrybucyjne w Wismarze (Niemcy), jak również własną firmę w Trondheim (Norwegia). Satysfakcją napawa mnie fakt, że tutaj, na Podlasiu, udało nam się stworzyć międzynarodową firmę zajmującą się przetwórstwem rybnym bez żadnego know-how – wszystko wypracowaliśmy sami. Z tego jesteśmy najbardziej zadowoleni. Cieszy nas również możliwość obserwacji, jak innowacyjne produkty wychodzą z naszych fabryk. Dzięki mądrości, pracowitości, innowacyjności oraz przedsiębiorczości próbujemy na co dzień sprostać wyzwaniom, które stawia przed nami dzisiejszy świat.

Europerspektywy Nagroda jubileuszowa: „Kryształowe Serce” dla Suempol Sp. z o.o.
Europerspektywy Nagroda jubileuszowa: „Kryształowe Serce” dla Suempol Sp. z o.o.

Kilka słów o zarządzaniu marką »Suempol «. Jak się taką marką zarządza i w jaki sposób dba się o jej pozycję? Co jest przyczyną, że marka »Suempol « cieszy się zaufaniem kooperantów oraz klientów?

Stała praca nad jakością oraz rozwojem nowych produktów jest kluczem do budowania marki. Równie ważna jest bieżąca komunikacja z konsumentami. Aby nasze produkty były lepiej dostępne stworzyliśmy sieć własnych sklepów firmowych na terenie kraju w: Bielsku Podlaskim, Białymstoku i Krakowie.

Poza tym, że Suempol Sp. z o.o. jest dostawcą produktów na globalny rynek przetwórstwa rybnego, pojawił się pomysł otworzenia sklepu firmowego oraz pierwszego bistro sieci, jak można się domyślać, „Pan Łosoś”. Pomówmy zatem o przyszłości i planach związanych z nowymi perspektywicznymi działaniami oraz ideami, które zapewne ma Pani w planach długoterminowego rozwoju spółki? Jeśli chodzi o przyszłość, rozpoczęliśmy już budowę nowoczesnej hali przetwórczej, w której niedługo rozpocznie się produkcja wyrobów mających jeszcze bardziej wzbogacić naszą ofertę. Zapraszam serdecznie do odbycia kulinarnej przygody z firmą Suempol.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry