Otwarto Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Otwarto Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Oddano do użytku Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, mieszczące się przy WORD w Katowicach

Wydarzenia | WORD w Katowicach

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to pierwszy w Polsce nowoczesny ośrodek edukacyjno-szkoleniowy w strukturach Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, który ma pełnić także funkcję rozwojowo-badawczą.

Warte ok. 14 mln zł prace sfinansowano z budżetu Ośrodka — największego Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w kraju. Wewnątrz znalazły się m.in. sale szkoleniowe i sala z różnymi symulatorami, na zewnątrz m.in. plac symulacji zdarzeń drogowych i miasteczko ruchu drogowego.

Zdjęcie wykonane podczas otwarcia KCBRD (Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Nowy ośrodek pojawił się przy ośrodku WORD w Katowicach.

W otwarciu udział wzięli:

Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski,

Prezydent Katowic Marcin Krupa,

Dyrektor WORD w Katowicach Krzysztof Przybylski.

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego będzie realizowało autorski, innowacyjny program zajęć, dostosowany do wieku słuchaczy. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany zespół ekspertów, a w ich trakcie rozwijane będą umiejętności praktyczne i ich zastosowanie w realnych sytuacjach. Centrum wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt i dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W jednej z istniejących części kompleksu obiektów ośrodka znalazły się sala konferencyjna, sale szkoleń, laboratorium psychotechniczne, stanowiska szkoleniowe wyposażone w symulatory i stanowiska do zajęć wychowania komunikacyjnego dla dzieci i młodzieży. Na zewnątrz powstała dodatkowa infrastruktura szkoleniowa w postaci m.in. odwzorowania przejazdu torowego, miasteczka ruchu drogowego, placu do zajęć praktycznych z doskonalenia techniki jazdy dla kierowców i służb ratunkowych, a także stanowiska symulacji jazdy i zdarzeń drogowych.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry