OZE od Tauron Polska Energia

OZE od Tauron Polska Energia

Podczas wieczoru mediów zorganizowanego przez Tauron Polska Energia zarząd spółki zaprezentował nową ofertę dla firm i odbiorców indywidualnych

Wydarzenia | Tauron Polska Energia

Grupa gwarantuje niezmienną cenę energii dla odbiorców przez lata – w stałej cenie aż przez 9️⃣ kolejnych lat dla gospodarstw domowych i minimum 5️⃣ lat dla firm – dzięki nowym inwestycjom w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne.

„Stawiamy na zieloną energię z własnych odnawialnych źródeł, którą możemy zaoferować klientom w atrakcyjnej cenie na długi czas. Naszym priorytetem jest sukcesywne zwiększanie udziału OZE w miksie energetycznym, wspierając przy tym środowisko naturalne. Jeszcze w tym roku planujemy rozwój źródeł wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznym potencjale kilkuset megawatów” – mówi Grzegorz Lot, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Podczas wieczoru mediów zorganizowanego przez Tauron Polska Energia zarząd spółki zaprezentował nową ofertę dla firm i odbiorców indywidualnych.

Nową ofertę TAURONA cechują przejrzyste zapisy. Klient indywidualny otrzymuje gwarancję stałej ceny prądu przez dziewięć lat trwania umowy, a firmy od pięciu do nawet dziesięciu lat. Energia kontraktowana w ten sposób pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych TAURONA, a każdy z klientów otrzyma certyfikat potwierdzający jej pochodzenie, wystawiony przez niezależną organizację certyfikującą TÜV SÜD Polska.

Łączna moc TAURONA zainstalowana w OZE wynosi już niemal 700 MW – w tym 417 MW w elektrowniach wiatrowych, 133 MW w elektrowniach wodnych, 56 MW w elektrowniach fotowoltaicznych. Obecnie Grupa buduje farmy wiatrowe o łącznej mocy 164,9 MW, z czego 121,5 MW zostanie oddane do eksploatacji jeszcze w 2024 roku oraz farmy fotowoltaiczne o mocy 199 MW, z czego 55 MW zostanie oddane do eksploatacji w najbliższych kilku miesiącach.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry