Pallada Ubezpieczenia: rozmowa z Jarosławem Lendo

Pallada Ubezpieczenia: rozmowa z Jarosławem Lendo

Robimy wszystko, by Klient był bezpiecznym pod każdym względem

Biznes | Biznes: 155 | Pallada Ubezpieczenia

Poznaliśmy się na stadionie w Chorzowie przy okazji startu do multimaratonu, który zaplanował i zrealizował Pan Tomasz Sobania. Jak to się stało, że Firma Doradztwa Ubezpieczeniowego, jaką jest Pallada, z siedzibą w Szczecinie znalazła się w sercu Śląska?

To tylko pozornie zaskakujące. Po prostu spełniając prośbę naszych śląskich przyjaciół, podjęliśmy się sponsoringu Pana Tomasza. Od kilku lat doradzamy w kwestiach ubezpieczeniowych na Śląsku, a nasze doradztwo oferujemy głównie szeroko pojętej działalności biznesowej. Podejmujemy się tego z pełną odpowiedzialnością, gdyż w naszym gronie Doradców znajdują się osoby o najwyższych kwalifikacjach, które weryfikuje nie tylko codzienna praktyka, ale także wyspecjalizowane organa Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Najwyższe kwalifikacje Doradcy Ubezpieczeniowego, potwierdzone specjalnym certyfikatem poziomu Alfa, to gwarancja najwyższej jakości usług doradczych. Z dumą mogę poinformować przy okazji naszej rozmowy, że wśród piętnastu Doradców w Polsce o tym statusie, troje z nich, to członkowie zespołu Pallady. Proszę mi wierzyć, że jest to naprawdę wielka jakość!

Europerspektywy Pallada Ubezpieczenia: rozmowa z Jarosławem Lendo
Jarosław Lendo – dyrektor ds. kluczowych klientów

Na czym polega owo doradztwo i co może zyskać np. przedsiębiorca dzięki współpracy z Palladą?

Najogólniej mówiąc, doradztwo polega na przedstawieniu Klientowi takiego rozwiązania ubezpieczeniowego, które w maksymalny sposób zabezpieczy od skutków negatywnych zdarzeń jego osobę, majątek oraz odpowiedzialność cywilną i to zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

By móc to osiągnąć, musimy poznać cały zakres działalności Klienta, rozpoznać jego potrzeby, sprawdzić prawidłowość informacji dotyczących majątku – np. właściwego określenia konstrukcji budynków pod względem klasy palności, poinformować go o funkcjonujących zasadach ubezpieczeń, jak np. Zasada Proporcji. Te oczywiste z pozoru informacje jakże często są dla Klienta czymś nowym, a więc i zaskakującym, a to może nieść określone zagrożenia, jeśli nie zostanie w porę dostrzeżone.

Od 2018 roku wszystkich Doradców Ubezpieczeniowych obowiązuje tzw. APK, czyli przeprowadzenie Analizy Potrzeb Klienta. Pallada od początku swego istnienia, a więc już od ponad dwudziestu lat, każdą rozmowę z Klientem zaczyna właśnie od rozeznania jego potrzeb. To klucz do wspomnianego wcześniej maksymalnego bezpieczeństwa ubezpieczeniowego.

Europerspektywy Pallada Ubezpieczenia: rozmowa z Jarosławem Lendo

Jaki zakres działań obejmuje Doradztwo Ubezpieczeniowe oraz współpraca z Palladą?

Zakres doradztwa ubezpieczeniowego obejmuje wszystkie rodzaje ubezpieczeń określanych zwyczajowo jako: majątkowe, komunikacyjne, życiowe, zdrowotne, odpowiedzialności cywilnej, odpowiedzialności Członków Zarządu, ubezpieczenia grupowe pracowników, ubezpieczenia CYBER, które kierujemy do podmiotów zawiadujących danymi wrażliwymi swoich klientów, jak np. szpitale czy kancelarie prawne.

Jesteśmy także gotowi przygotować ofertę ubezpieczenia, która może być czymś zupełnie nowym na rynku jak np. swego czasu nasz pionierski program ubezpieczenia operatorów dronów. Rynek zmienia się nieustannie, a Pallada jest zawsze gotowa na pojawiające się w związku z tym wyzwania. Sprostanie im to gwarancja rozwoju i niebywała satysfakcja z pracy.

Nie zapominamy też o roli ubezpieczeń jako mechanizmu gwarantującego bezpieczeństwo finansowe związane z sukcesją w firmach. To niezwykle ważne instrumenty, które jak pokazuje codzienna praktyka, nie zawsze są postrzegane czy wręcz doceniane przez właścicieli firm. Dlatego też przy okazji rozmów ubezpieczeniowych doradzamy także i w tej kwestii. Współpracujemy z wyspecjalizowaną w dziedzinie sukcesji Kancelarią Prawną by i w tym sprostać oczekiwaniom Klienta.

Nasze doradztwo obejmuje także – oczywiście nieodpłatnie – analizę posiadanych już przez Klienta rozwiązań ubezpieczeniowych. Pozwala to nam ocenić stopień zabezpieczenia jego interesów, a z tym jest różnie. Jak to w życiu: bywa lepiej i gorzej. Gdy jest „gorzej” proponujemy właściwe rozwiązania.

Oczywiście to nie koniec. Zawsze jesteśmy gotowi pomóc naszym Klientom przy likwidacji szkody. Poczytujemy to niejako za nasz obowiązek, którego wypełnienie pozwoli zaoszczędzić czas, którego przecież zawsze w biznesie brakuje.

Jak wygląda współpraca z Palladą na co dzień?

Jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów praktycznie cały czas. Każdy z nich ma swojego Doradcę, a kanonem naszego działania jest stały kontakt, łącznie ze spotkaniami osobistymi. Żaden telefon czy wiadomość e-mail nie zastąpi rozmowy w cztery oczy. To właśnie cykliczne spotkania, np. raz na kwartał sprawiają, że współpraca jest skuteczna, pełna, a Klient wie, że jesteśmy zawsze przy nim. Na zakończenie pozwolę sobie raz jeszcze powiedzieć: Robimy wszystko, żeby klient był bezpiecznym pod każdym względem. Inaczej to wszystko nie ma sensu.  

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry