„Porozmawiajmy o polskiej nauce” na Uniwersytecie Śląskim

„Porozmawiajmy o polskiej nauce” na Uniwersytecie Śląskim

Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce”


Wydarzenia
 | Uniwersytet Śląski

W wydarzeniu wzięli udział:

  • prof. dr hab. inż. Marek Gzik – sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • prof. Jerzy Małachowski – Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju,
  • prof. dr hab. Ryszard Koziołek – Rektor Uniwersytetu Śląskiego.

W jego trakcie spotkania poruszono kluczowe kwestie dotyczące przyszłości polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, w tym planowane reformy oraz zmiany w ewaluacji jednostek naukowych.

„Porozmawiajmy o polskiej nauce” na Uniwersytecie Śląskim

Wydarzenie poprzedził briefing prasowy, który odbył się w budynku spinPLACE w Katowicach, w którym wziął udział również wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.

Cykl spotkań „Porozmawiajmy o polskiej nauce” został zapoczątkowany 24 lutego na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, gdzie odbyło się pierwsze wydarzenie z serii debat poświęconych przyszłości nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce.

Celem cyklu jest otwarta dyskusja ze środowiskiem akademickim, w tym studentami, doktorantami, naukowcami i dydaktykami.

Jak podkreślił prof. Marek Gzik, resort nauki prowadzi obecnie rozmowy na temat nowelizacji ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” oraz funkcjonowania Polskiej Akademii Nauk. Jednym z kluczowych zagadnień jest ewaluacja działalności naukowej, w tym modyfikacja kryteriów oceny i lista punktowanych czasopism.

Kolejne spotkania w ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” odbywają się w różnych ośrodkach akademickich w całej Polsce. Do udziału zapraszani są wszyscy członkowie społeczności akademickiej, którzy chcą włączyć się w dyskusję o przyszłości polskiej nauki.

Udostępnij artykuł:

Artykuły z kategorii

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Scroll to Top
Przewiń do góry