Szpital Megrez: zakończono kolejny etap modernizacji

Szpital Megrez: zakończono kolejny etap modernizacji

W Tychach, w murach Szpitala Megrez, odbyła się konferencja prasowa z okazji zakończenia przebudowy i remontu kolejnych oddziałów szpitala

Wydarzenia | Szpital Megrez

W spotkaniu udział wzięli m.in: Mariola Szulc (Prezes Szpitala Megrez w Tychach), Maciej Gramatyka (prezydent Tychów), Łukasz Odelga (starosta bieruńsko-lędziński) i Maciej Kopański (II wicewojewoda śląski).

Prace remontowane zakończono w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Oddziale Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu. Oddziały zostały wyposażone w nowoczesne sale, z nowymi, elektrycznie sterowanymi łóżkami oraz innymi udogodnieniami dla pacjentów. Remont trwał 1,5 roku, a jego wartość wyniosła ponad 24 mln zł.

W Tychach, w murach Szpitala Megrez, odbyła się konferencja prasowa z okazji zakończenia przebudowy i remontu kolejnych oddziałów szpitala.

Prócz remontu i modernizacji instalacji CO, w Szpitalu Megrez powstała także jedyna w Polsce dźwiękosfera. W ramach tego projektu w przestrzeniach Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu zainstalowano głośniki, z których puszczane będą kojące dźwięki, sprzyjające rekonwalescencji oraz samopoczuciu pacjentów i personelu. Dźwięki będą komponowane generatywnie, za pośrednictwem specjalnego algorytmu. Nagrania będzie można dostosowywać niezależnie do każdego pomieszczenia oraz konkretnej pory dnia.  Sponsorem instalacji została firma Zonda Krypto, a jego wykonaniem zajęła się Fundacja Soundscape.

Nie była to pierwsza tak duża inwestycja w Szpitalu Megrez w ostatnim czasie. W ciągu kilku ostatnich lat otwarto zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Porodówkę oraz Oddział Neonatologiczny, a także wykonano termomodernizację budynku oraz wyremontowano Oddział Obserwacyjno-Zakaźny.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry