Szpital Megrez: otwarto Oddział Neurologiczny

Szpital Megrez: otwarto Oddział Neurologiczny

Szpital Megrez w Tychach wznowił swoją działalność, przywracając Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym. Partnerem Oddziału będzie Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Wydarzenia | Szpital Megrez w Tychach

W briefingu prasowym z tej okazji udział wzięli:

◾️ Pełniący obowiązki Prezydenta Tychów Maciej Gramatyka,

◾️ Prezes Zarządu, dyrektor generalna Megrez Sp. z o.o. Mariola Szulc,

◾️ Dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego dr Klaudia Rogowska,

◾️ Ordynator oddziału, Konsultant Wojewódzka w dziedzinie neurologii prof. dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal.

Podczas gdy Szpital Megrez zobowiązuje się zapewnić wsparcie personelu pielęgniarskiego oraz pełną infrastrukturę, Górnośląskie Centrum Medyczne będzie wspierać oddział swoją wiedzą medyczną i doświadczeniem w leczeniu chorób neurologicznych. Ta wielospecjalistyczna placówka, zwana przez mieszkańców potocznie Szpitalem w Ochojcu to szpital o wieloletniej tradycji i znaczącym dorobku naukowym, cieszący się od wielu lat uznaniem pacjentów. Szpital ma znaczenie ponadregionalne i znany jest z wielu innowacyjnych metod leczenia. Organem tworzącym ośrodek jest Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Szpital Megrez w Tychach wznowił swoją działalność, przywracając Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym.

Na ordynatora oddziału została mianowana prof. dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal – Konsultant Wojewódzka w dziedzinie neurologii. Podpisana 12 kwietnia umowa pozwoli na wykorzystanie potencjału kadrowego Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, aby zapewnić kompleksową opiekę pacjentom z Tychów i okolic.

Oddział dysponuje 36 łóżkami, z czego 16 przeznaczono dla pacjentów po udarach, a 20 dla osób z innymi schorzeniami neurologicznymi. Nowoczesne wyposażenie i baza diagnostyczna umożliwiają szybką i profesjonalną pomoc, gdzie każda minuta się liczy. Dodatkowo, aby kompleksowo uzupełnić ofertę medyczną, otwarto niedawno Poradnię Neurologiczną.

Tylko w ostatnich trzech latach Szpital Megrez w Tychach zrealizował szereg inwestycji podnoszących jakość usług medycznych i komfort pobytu pacjentów. Pomimo trwającej pandemii w 2021 roku otwarto zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Porodówkę oraz Oddział Neonatologiczny. W 2024 roku w placówce zakończono kolejne duże inwestycje – remont Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Aktualnie, w szpitalu trwa przebudowa następnego oddziału – Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu, którego otwarcie planowane jest w połowie tego roku.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry