Szpital Megrez w Tychach. 50 lat najwyższej troski dla mieszkańców

Szpital Megrez w Tychach. 50 lat najwyższej troski dla mieszkańców

Szpital Megrez w Tychach to jedna z największych i najlepiej ocenianych przez pacjentów placówek medycznych w województwie śląskim. Niedawno szpital świętował jubileusz 50-lecia, który był doskonałą okazją do podsumowania pięciu dekad swojej działalności leczniczej

Szpital Megrez w Tychach | | Pryzmat | Pryzmat Tychy

Blisko 80 tys. świadczeń medycznych udzielanych każdego roku mieszkańcom Tychów i okolic, 12 oddziałów specjalistycznych i 4 zakłady diagnostyczne to dowód na to, jak ważnym punktem na medycznej mapie całego województwa jest Szpital Megrez.

Europerspektywy Szpital Megrez w Tychach. 50 lat najwyższej troski dla mieszkańców

Jubileusz rozpoczął się od uroczystych obchodów w holu głównym placówki, podczas których zamknięto przygotowaną specjalnie na tę okazję kapsułę czasu. Umieszczono w niej pamiątki współczesnej epoki, m.in. list do mieszkańców, maseczkę symbolizującą pandemię COVID-19, opaskę dla noworodków czy aktualne wydanie gazety „Twoje Tychy” z artykułem o placówce. Kolejnym punktem programu było posadzenie na dziedzińcu 10 drzew symbolizujących dekadę funkcjonowania szpitala pod szyldem spółki Megrez. Na przybyłych gości czekała również wystawa fotografii przedstawiająca szpital od jego początków, aż po czasy współczesne.

Szpital Megrez prowadzi działalność leczniczą w 12 oddziałach specjalistycznych. Funkcjonuje tu także: Izba Przyjęć, nowoczesny Zakład Diagnostyki Obrazowej, Laboratorium, Zakład Rehabilitacji, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna czy ciesząca się dużą popularnością Szkoła Rodzenia.

Europerspektywy Szpital Megrez w Tychach. 50 lat najwyższej troski dla mieszkańców

Tylko w ciągu ostatnich kilku lat placówka przeszła wiele znaczących inwestycji:

  • otwarto m.in. kompleksowo wyremontowany Blok Porodowy wraz z Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym i Neonatologicznym, przebudowano Zakład Diagnostyki Obrazowej,
  • wykonano termomodernizację szpitala, utworzono nowoczesne gabinety lekarskie, zmodernizowano infrastrukturę informatyczną,
  • zainstalowano wielką myjkę do dezynfekcji sprzętu szpitalnego,
  • zakupiono szereg sprzętu medycznego, takiego jak aparaty do tlenoterapii, kardiomonitory oraz wiele innych urządzeń ratujących zdrowie i życie.

Obecnie Szpital Megrez prowadzi remont Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu, i jak zapowiada dyrekcja placówki – to nie koniec pozytywnych zmian, jakie wkrótce czekają pacjentów.

Europerspektywy Szpital Megrez w Tychach. 50 lat najwyższej troski dla mieszkańców

Wieczorem przyszedł czas na oficjalną galę w Tyskiej Mediatece, w której wzięli udział zarząd, dyrekcja i pracownicy placówki wraz z zaproszonymi gośćmi i przyjaciółmi szpitala, m.in. prezydent Tychów Andrzej Dziuba, starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Podczas wydarzenia marszałek wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dyrekcji oraz pracownikom. Lekarze, pielęgniarki i salowe odebrali nagrody za długoletnią pracę na rzecz szpitala z rąk prezydenta Tychów.

„Szpital to nie tylko budynek i najnowocześniejszy sprzęt. To przede wszystkim ludzie. Ostatnie lata pandemii pokazały, że my, jako zespół: kadra medyczna, administracyjna oraz techniczna, jesteśmy doskonale zorganizowani i damy sobie radę ze wszystkimi trudnościami. Warto jednak pamiętać, że sukces naszego Szpitala zależy od wielu czynników, w tym – od współpracy z organem stanowiącym, czyli Miastem Tychy oraz Powiatem Bieruńsko-Lędzińskim. Dziś wiemy, że ta współpraca jest modelowa, a jej owocami są liczne inwestycje i stale rosnące zadowolenie naszych pacjentów. Kończymy 50 lat naszej działalności z sukcesem, jednocześnie wchodząc w kolejne dekady z dużymi planami i nadziejami” – mówi prezes Szpitala Megrez, Mariola Szulc.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry