Gala w Promnicach. Tyski Lider Przedsiębiorczości 2023

Gala w Promnicach. Tyski Lider Przedsiębiorczości 2023

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach zorganizowała w Promnicach święto tyskiej przedsiębiorczości. Patronaty honorowe nad wydarzeniem objęli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i prezydent miasta Tychy Andrzej Dziuba

Zameczek Myśliwski Promnice | OIPH w Tychach | Pryzmat | Pryzmat Tychy

Zameczek Myśliwski w Promnicach od 2018 roku jest częścią Muzeum Zamkowego w Pszczynie (zamek-pszczyna.pl). Od wielu lat obiekt służy różnego rodzaju wydarzeniom – w tym wydarzeniom biznesowym, spośród których regularnie odbywa się w tym miejscu Gala Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości.

W ub.r. Promnice gościły uczestników gali 25-lecia Okręgowej Izby Przemysłowo- Handlowej w Tychach (OIPH), która honoruje statuetkami »Hermesa « czołówkę firm miasta i aglomeracji tyskiej oraz osobowości gospodarcze, społeczne i kulturalne. Gospodarzem tegorocznego spotkania w Zameczku Myśliwskim był Zbigniew Gieleciak – prezes Zarządu OIPH w Tychach. W otwarciu gali towarzyszyli mu: Barbara Konieczna – przewodnicząca Rady Miasta w Tychach i Rafał Żelazny – wiceprezes OIPH w kadencji 2022-2026.

Europerspektywy Gala w Promnicach. Tyski Lider Przedsiębiorczości 2023
prof. Anastase Shyaka – ambasador Republiki Rwandy w Polsce

Nagrody konkursowe – Hermesy Biznesu – zostały przyznane: Tyskiemu TBS Sp. z o.o. za centrum mieszkalno-usługowe Bielska 103 (kategoria „Produkt”) i Gemini Holding Sp. z o.o. (w kategorii „Firma”). Wyróżnienia otrzymały firmy: Meble Arte Jacek Dziwak za usługi projektowania i produkcji mebli (kategoria „Debiut”), Białecki Welding Center Sp. z o.o za centrum spawania oraz Estima Stomatologia Estetyczna Iwona Ptak za profesjonalne usługi stomatologiczne (obie w kategorii „Usługa”), Koleje Śląskie Sp. z o.o. (w kategorii „Firma”) dla największego przewoźnika w regionie.

Europerspektywy Gala w Promnicach. Tyski Lider Przedsiębiorczości 2023
Gabriela Morawska-Stanecka – senator RP X kadencji, wicemarszałek Senatu RP

Kapituła konkursowa po raz pierwszy nagrodziła firmy za ekologiczne efekty ich działalności – statuetki „Eko-Hermesa” odebrali przedstawiciele spółek: Aqua Technologie Sp. z o.o. za Śląskie Centrum Zielonej Energii i EPO-Trans Logistic SA za wdrażanie rozwiązań proekologicznych w transporcie (obie w kategorii „Eko-Usługa”), Master – Odpady i Energia Sp. z o.o. za produkcję bionawozu oraz FCA Poland SA grupa Stellantis za Jeepa Avenger 2023 (obie w kategorii „Eko-Produkt”). Tytuł i statuetkę „Przedsiębiorca Roku” zostały przyznane Jackowi Lubeckiemu – prezesowi Grupy Hager w Tychach.

Europerspektywy Gala w Promnicach. Tyski Lider Przedsiębiorczości 2023
Laureaci Hermesów Biznesu i – przyznanych po raz pierwszy – Eko-Hermesów (2 czerwca 2023 r.)

Laureatem specjalnej nagrody „Ambasador Śląska” został dr hab. Krzysztof Zamasz – członek Zarządu, dyrektor handlowy Grupy Veolia w Polsce w której odpowiada za rozwój projektów energetycznych, linii biznesowej »Woda i odpady«. Krzysztof Zamasz jest profesorem nadzwyczajnym Politechniki Śląskiej i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych.

W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji regionalnych i miejskich. Wizytę w Promnicach złożyli m.in. Gabriela Morawska-Stanecka – wicemarszałek Senatu RP, Elżbieta Bieńkowska – komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług w latach 2014– 2019, prof. Anastase Shyaka – ambasador Republiki Rwandy w Polsce.

Europerspektywy Gala w Promnicach. Tyski Lider Przedsiębiorczości 2023
Zbigniew Gieleciak – prezes Zarządu OIPH i Elżbieta Bieńkowska – komisarz UE 2014-2019

W gronie partnerów Gali Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości 2023 znaleźli się: PKO Bank Polski SA, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA, Koleje Śląskie Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Tychach oraz Veolia Energy Polska SA. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry