Klimas Wkręt-met. Rodzinna firma Mocni na pokolenia!

Klimas Wkręt-met. Rodzinna firma Mocni na pokolenia!

Wszystko zaczyna się od miłości i pasji – mówią jednym głosem. Tak zaczęła się też historia marki, która dziś należy do najbardziej rozpoznawalnych na rynku technik zamocowań budowlanych w kraju, a i na świecie zdobywa zaufanie kolejnych klientów oraz wykonawców

Klimas Wkręt-met | Biznes | Wydanie 153

Klimas Wkręt-met jest firmą, którą Joanna i Wojciech Klimasowie założyli jeszcze w 1990 roku, choć w przemyśle produkcyjnym są jeszcze dłużej – od 1978 roku. Zmieniały się jednak potrzeby rynku, zmieniały oczekiwania klientów, w wyniku czego powstał Wkręt-met. Pojawiła się nowa hala, za nią przyszły inwestycje w rozwój parku maszynowego, rosła oferta, powstał własny magazyn, aby trzy dekady później Klimas Wkręt-met produkował swoje wyroby w jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie.

Joanna i Wojciech Klimasowie - założyciele firmy Wkręt-met
Europerspektywy Klimas Wkręt-met. Rodzinna firma Mocni na pokolenia!

  Z czasem do nazwy firmy dołączył przedrostek w postaci nazwiska założycieli, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że marka od kilku lat konsekwentnie buduje swoją pozycję na zagranicznych rynkach. Dziś produkty usytuowanej nieopodal Częstochowy firmy, trafiają do blisko 70 krajów świata – w kilku do własnych spółek i struktur sprzedażowych.

  To niewątpliwy sukces, choć właściciele mówią o nim z pewną dozą pokory. Wojciech Klimas zawsze powtarza, że autorem najlepszych pomysłów jest życie, lecz często na początku drogi trudno nawet zakładać, jakie rozmiary przybierze finalnie ta inicjatywa. Joanna Klimas powołuje się natomiast na słowa ukochanego taty: „Jeśli nie wiesz, jak coś zrobić, to po prostu to zrób”. Zacznij, a życie pokaże resztę, miej odwagę działać.

  Europerspektywy Klimas Wkręt-met. Rodzinna firma Mocni na pokolenia!
  Europerspektywy Klimas Wkręt-met. Rodzinna firma Mocni na pokolenia!

  Tym, co charakteryzuje firmę Joanny i Wojciecha Klimasów jest jej niezmienny rodzinny charakter. Jeśliby największą wartością, bez wahania odpowiedzą, że rodzina. Są dumni ze swojej trójki dzieci, z których każde dokłada swoją ważną cegiełkę do rodzinnej siły i energii przedsiębiorstwa. Joanna i Wojciech Klimasowie od zawsze też stawiają na pracę zespołową – nikogo nie dziwi, że pan prezes przechadza się po halach zakładu (nieustannie myśląc, co może działać jeszcze sprawniej), że pani prezes regularnie spotyka się z dyrektorami i menadżerami, żeby na bieżąco wspierać ich w rozwiązywaniu problematycznych kwestii i wspólnie szukać najlepszych rozwiązań.

  »Ludzie to wielka wartość. Od początku byliśmy wśród ludzi, a oni byli wśród nas« – mówi Joanna Klimas. »Nie różniliśmy się niczym. To dzięki temu, że byliśmy razem, firma zaczęła rosnąć, pojawiło się coraz więcej wyzwań i pomysłów. A pomysł napędza pomysł« – dodaje.

  Klimas Wkręt-met od zawsze ma też bardzo ludzki, empatyczny wymiar. Pomaga na wielu frontach, od indywidualnej pomocy charytatywnej, przez wspieranie placówek wychowawczych i edukacyjnych, ośrodków dla osób z niepełnosprawnościami, klubów sportowych, a nawet strażaków ochotników i schronisk dla bezdomnych zwierząt. Szczególne miejsca w sercach Joanny i Wojciecha Klimasów zajmuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podczas finału której od lat licytują złote serduszka.

  Europerspektywy Klimas Wkręt-met. Rodzinna firma Mocni na pokolenia!
  Europerspektywy Klimas Wkręt-met. Rodzinna firma Mocni na pokolenia!

  Te działania, zarówno biznesowe, jak i dobroczynne, są dostrzegane przez kapituły konkursów oraz plebiscytów, by wspomnieć przyznany Joannie i Wojciechowi Klimasom tytułu ambasadorów Fundacji Oczami Brata w 2018 roku, w tym samym roku trzymali też miano Wzorowej Firmy. Prezes Klimas Wkręt-met czterokrotnie został ogłoszony Kreatorem Budownictwa Roku w kategorii Osobowość Branży (2018, 2019, 2020, 2021), a w 2020 otrzymał miano Polskiego Herkulesa. W kolejnych latach przyszły następne wyróżnienia: dla Promotora Częstochowskiej Gospodarki oraz dla Człowieka Ponad Podziałami (2022). Ponadto od 2019 roku Wojciech Klimas jest honorowym członkiem Związku Polskie Okna i Drzwi.

  Prywatnie Joanna i Wojciech Klimasowie to pełne optymizmu i życiowej energii osoby, które uwielbiają być w ruchu. Zamiłowanie Wojciecha Klimasa do siatkówki, a Joanny Klimas do piłki ręcznej ma dziś swoje odbicie w ich wsparciu dla sportowych inicjatyw, bo też sport nadal stanowi istotną część ich życia.

  Udostępni artykuł:

  Artykuły z kategorii

  Scroll to Top
  Przewiń do góry