ZDZ Katowice: SkyPort otwarty!

ZDZ Katowice: SkyPort otwarty!

W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (ZDZ) odbyło się oficjalne otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności SkyPort w dziedzinie eksploatacja portów i terminali lotniczych w Katowicach

Biznes | 157: Biznes | ZDZ Katowice

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: prezes ZDZ Katowice Jacek Kwiatkowski, senatorki RP: Halina Bieda i Joanna Sekuła, prezydent miasta Katowice Marcin Krupa i jego zastępca Waldemar Bojarun oraz przedstawiciele samorządu gospodarczego, instytucji miejskich, służb mundurowych.

Symbolicznego przecięcia wstęgi, otwierającego nowy rozdział w systemie edukacji, dokonali prezes ZDZ Katowice Jacek Kwiatkowski, prorektor ds. ogólnych Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Bogusław Łazarz oraz wiceprezes Śląskiego Klastra Lotniczego Jarosław Bulanda.

W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (ZDZ) odbyło się oficjalne otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności SkyPort w dziedzinie eksploatacja portów i terminali lotniczych w Katowicach.

Nowa jednostka edukacyjna, jest rezultatem współpracy lidera projektu, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, z partnerami biznesowymi – Śląskim Klastrem Lotniczym oraz naukowym – Politechniką Śląską Wydziałem Transportu i Inżynierii Lotniczej. Projekt ten realizuje koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs) a umowa na realizację projektu została podpisana w lipcu 2023 r. i stanowi jeden z kamieni milowych realizowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

„Otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności SkyPort w Katowicach to dla nas ogromne osiągnięcie, na które pracowaliśmy przez wiele lat” – podkreślił prezes ZDZ Jacek Kwiatkowski. „Nasze doświadczenie w prowadzeniu działalności edukacyjnej, w tym w technikum lotniczym, dało nam solidne fundamenty do rozwoju nowego projektu. Jesteśmy dumni z faktu, że nasze BCU jest pierwszym w Polsce, które rozpoczęło działalność w ramach ambitnego planu tworzenia 120 branżowych centrów umiejętności” – dodał.

Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie eksploatacji portów i terminali lotniczych będzie otwarte dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz pracowników portów lotniczych i umożliwi uzyskanie czy uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub w ogóle przebranżowienie się na obszar związany z eksploatacją portów i terminali.

W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach (ZDZ) odbyło się oficjalne otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności SkyPort w dziedzinie eksploatacja portów i terminali lotniczych w Katowicach.

Szczególnym wsparciem zostaną otoczone osoby pracujące lub uczące się w ramach kierunków technicznych: lotniskowych służb operacyjnych czy właśnie eksploatacji portów i terminali. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z obszaru obsługi urządzeń lotniskowych, symulacji pracy na lotnisku, obsługi dronów, specjalistycznych robotów oraz programów logistycznych i magazynowych.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry