Aqua Technologie. Eko-Hermes 2023 w kategorii »Eko-Usługa«

Aqua Technologie. Eko-Hermes 2023 w kategorii »Eko-Usługa«

Eko-Hermes 2023, czyli Nagroda Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, w kategorii »Eko-Usługa« została przyznana firmie Aqua Technologie Sp. z o.o.

Aqua Technologie | Śląskie Centrum Zielonej Energii | Tyski Lider Przedsiębiorczości | Pryzmat | Pryzmat Tychy

Obecna rzeczywistość skłania wszystkich do rozważań na temat kwestii optymalizacji zużycia energii elektrycznej, łącznie z całą serią pomysłów na jej produkcję. Jednak dla wielu podmiotów zagadnienia energii w zakresie ciepła i chłodu często są równie ważne – a nawet ważniejsze.

Działająca w ramach Śląskiego Centrum Zielonej Energii firma Aqua Technologie Sp. z o.o. opracowała i wdrożyła szereg rozwiązań pozwalających przedsiębiorcom skutecznie zmienić sposób wytwarzania ciepła i chłodu, z uwzględnieniem zagospodarowania ich strat. Większość inwestorów uznaje takie rozwiązania za zbyt kosztowne. Bezpodstawnie – w wielu przypadkach okazuje się, że udaje się nam zredukować koszt wytworzenia jednostki energii o co najmniej 40% w stosunku do ciepła systemowego bądź lokalnej kotłowni na węgiel.

Europerspektywy Aqua Technologie. Eko-Hermes 2023 w kategorii »Eko-Usługa«

Każdy projekt wymaga przeprowadzenia audytu w zakresie wytwarzania i przesyłu energii w ramach zakładu. Opracowując go wykorzystujemy wiedzę w zakresie sposobów produkowania, rozprowadzania ciepła i chłodu z uwzględnianiem lokalnego zagospodarowania strat (nie da się ich uniknąć) oraz znajomość możliwości uzyskania refundacji i dotacji na poprawę efektywności energetycznej. Wielu klientów dzięki nam odkrywa przestrzeń do oszczędności, często pozainwestycyjnych. Działania Śląskiego Centrum Zielonej Energii zostały wyróżnione w konkursie Tyski Lider Przedsiębiorczości 2023 w kategorii Eko-Usługa, organizowanym przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach oraz Prezydenta Miasta Tychy.

„Traktujemy to wyróżnienie jako kredyt zaufania oraz mocny impuls do działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej u naszych klientów” – skomentował Grzegorz Zawistowski, prezes Zarządu firmy.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry