Politechnika Śląska: nowe Laboratorium Autonomicznych Robotów Mobilnych

Politechnika Śląska: nowe Laboratorium Autonomicznych Robotów Mobilnych

Na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej otwarto nowe Laboratorium Autonomicznych Robotów Mobilnych

Wydarzenia | Politechnika Śląska | AIUT

Projekt realizowany jest przy współpracy z największym polskim integratorem systemów automatyki przemysłowej, firmą AIUT.

PolŚl będzie w tym miejscu nauczać jak projektować i budować autonomiczne pojazdy, które już niedługo na stałe zagoszczą w nowoczesnym świecie.

Nowo otwarte laboratorium mieści się na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, w budynku Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Jak podkreślają władze uczelni, będą mogli z niego korzystać studenci różnych wydziałów i kierunków studiów.

„Jednym z głównych zadań działań naszej uczelni jest wytyczanie kierunków postępu technologicznego. Otwarcie nowego laboratorium, gdzie projektowane będą pojazdy autonomiczne, jest kolejnym ważnym krokiem na tej drodze, a także potwierdzeniem naszej realnej współpracy ze środowiskiem przemysłowym” – mówił prof. Bogusław Łazarz, prorektor ds. ogólnych. – „Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie studentów do pracy z nowymi technologiami. Laboratorium zapewni dostęp do zaawansowanych rozwiązań i robotów, które są wykorzystywane w przemyśle oraz logistyce. Studenci zdobędą wiedzę i doświadczenie, dzięki którym zasilą kadry tworzące przemysł przyszłości”.

Dzięki współpracy Politechniki Śląskiej i firmy AIUT uczelnia zyskała nie tylko nowoczesną i przyjazną studentom przestrzeń dydaktyczną, ale także partnera w obszarze edukacyjnym, badawczym i kadrowym. Studenci Politechniki Śląskiej mają również możliwość odbywania praktyk oraz dołączenia do płatnego programu stażowego w gliwickiej firmie.

W czasie briefingu zebrani goście mieli okazję wziąć udział w pokazie autonomicznych robotów mobilnych w akcji, a także zwiedzić laboratorium.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry