Epo-Trans Logistic S.A. Wdrażanie rozwiązań proekologicznych w transporcie

Epo-Trans Logistic S.A. Wdrażanie rozwiązań proekologicznych w transporcie

Podczas tegorocznej gali Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach, firma Epo-Trans Logistic S.A. została wyróżniona w kategorii »Eko-Usługa« nagrody Eko-Hermes 2023

Epo-Trans Logistic S.A.Tyski Lider Przedsiębiorczości | Pryzmat | Pryzmat Tychy

Tyska rodzinna firma transportowa — specjalizująca się w przewozie ładunków całopojazdowych, częściowych i transportów dedykowanych na terenie kraju oraz całej Unii Europejskiej — jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w regionie. Ponad 35-letnie doświadczenie w branży TSL , blisko 600 pracowników oraz stale modernizowana flota ponad 350 ciągników siodłowych. pozwalają nie tylko świadczyć kompleksowe usługi w zakresie transportu i spedycji, ale są również gwarancją solidności i właściwego wykonania każdego zlecenia.

Europerspektywy Epo-Trans Logistic S.A. Wdrażanie rozwiązań proekologicznych w transporcie

Celem firmy od samego początku działalności było ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług w transporcie międzynarodowym. Produkt FTL w pierwszej fazie istnienia firmy obejmował linie łączące Polskę z sąsiadem zza Odry. Następnie w odpowiedzi na potrzebę dynamicznie rozwijającej się polskiej gospodarki początku lat 90. XX w., Epo-Trans jako jedna z pierwszych firm transportowych wspomagała polskie podmioty gospodarcze w wymianie towarowej z ich włoskimi i hiszpańskimi partnerami.

Epo-Trans dysponuje ekologicznymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami przewozowymi. Tyska firma jako jedna z pierwszych firm transportowych w Polsce zapoczątkowała pozytywny trend wymiany taboru na ekologiczne ciągniki zasilane gazem LNG. Posiada również nowoczesną stację tankowania gazu LNG w miejscowości Krzywa niedaleko Bolesławca. Ponadto realizuje zrównoważone założenia transportu intermodalnego. Naczepy intermodalne dostarczane są do stacji przeładunkowych na pociągi za pomocą aut napędzanych LNG.

Europerspektywy Epo-Trans Logistic S.A. Wdrażanie rozwiązań proekologicznych w transporcie

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań proekologicznych w transporcie skroplonego gazu ziemnego, do maksimum redukuje się emisję szkodliwych substancji do środowiska naturalnego. Firma od wielu lat stawia na innowacyjność, zrównoważony rozwój i rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Dzięki połączeniu wykorzystania pojazdów LNG z transportem intermodalnym może zaproponować klientom ekologiczną alternatywę, dzięki której będą mogli realizować nie tylko swoje cele biznesowe, ale także te związane z polityką środowiskową i zielonym ładem.

Spółka jest członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce oraz Europejskiego Zrzeszenia IRU w Genewie. Firma posiada liczne certyfikaty i wyróżnienia, min. Certyfikaty Rzetelnego Polskiego i Europejskiego Przewoźnika wydawane przez giełdę transportową Trans, Gazele Biznesu, a także Nagrodę Rzeczpospolitej za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w branży TSL w 2019 r. i wiele innych.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry