100-lecie NOT-u

100-lecie NOT-u

15 grudnia Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Województwa Śląskiego obchodziło jubileusz 100-lecia istnienia NOT-u.

Wydarzenia | Śląskie


Goście zebrali się w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, czyli w tradycyjnym Domu Technika. Powitali ich prezes Zarządu Śląskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych w Katowicach dr inż. Piotr Wojtas i Ryszard Świeboda, wiceprezes Stowarzyszenia Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa.

W części odbywającej się w Domu Technika senator Joanna Sekuła wręczyła na ręce prezesa Piotra Wojtasa Medal Senatu dla NOT oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania dla organizacji. W tej części do gości zwrócił się także wicepremier Janusz Steinhoff, który przede wszystkim pogratulował uczestnikom wspaniałego jubileuszu.

Druga część obchodów jubileuszowych odbyła się w Sali Sejmu Śląskiego. Zebrali się w niej przedstawiciele samorządu terytorialnego i wojewódzkiego, przedstawiciele terenowych jednostek organizacyjnych NOT, przedstawiciele służb mundurowych, szkolnictwa wyższego, duchowieństwa i przyjaciele organizacji.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia prof. Jerzego Buzka, który zwrócił uwagę na nieocenioną rolę Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Województwa Śląskiego na kształtowanie gospodarki regionu. Następnie przywołano historię działalności stowarzyszenia. Początkowe dekady działalności podsumował prof. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego, a o czasach najnowszych opowiedział prezes Zarządu Śląskiej Rady FSNT NOT Piotr Wojtas.

W czasie wydarzenia wręczono również wyróżnienia i odznaczenia osobom szczególnie oddanym i zasłużonym Polskiemu Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Województwa Śląskiego.
Po części oficjalnej odbył się koncert uczniów katowickiej Szkoły Muzycznej oraz okolicznościowy bankiet. Całe wydarzenie poprowadziła Sandra Olkowska.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry