15.05 – Koleje Śląskie – Śniadanie prasowe

15.05 – Koleje Śląskie – Śniadanie prasowe

Po raz kolejny Koleje Śląskie zorganizowały śniadanie prasowe dla okolicznych mediów, które prowadzili rzecznicy Kolei Śląskich – Aldona Węgrzynowicz i Maciej Zaremba.

Koleje Śląskie

Podczas spotkania rzecznicy poinformowali o nowych inwestycjach prowadzonych przez Koleje Śląskie. W rozmowie m.in. plany na zakup nowych pojazdów.

Od 11 czerwca do 9 grudnia 2023 r. uruchomione zostaną trzy pary połączeń kolejowych w relacji Chałupki – Bohumin – Chałupki we współpracy z taborem czeskim, natomiast od 10 grudnia Koleje Śląskie planują uruchomić pięć par połączeń własnym taborem bezpośrednio z Katowic.

Dzisiaj (15 maja) został udostępniony przebudowany odcinek torów pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, co przełoży się na ok. 20-minutowe, skrócenie czasu podróży pomiędzy Katowicami a Bielskiem czy Żywcem.

Podpisana została umowa z firmą Avista na uruchomienie sprzedaży biletów Kolei Śląskich w kolejnych wideomatach. Lokalizacje nowych wideomatów: Zielona Góra, Wrocław Gł., Poznań Gł., Świnoujście, Szczecin Gł., Opole Gł., Tczew, Jarosław, Białystok.

Testowana jest w pierwszej kolejności możliwość zakupu biletu przez osoby z niepełnosprawnościami oraz obsługa wideokasjera.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry