15. Edycja TRAKO – Międzynarodowych Targów Kolejowych

15. Edycja TRAKO – Międzynarodowych Targów Kolejowych

W Gdańsku odbyła się 15. Edycja TRAKO – Międzynarodowych Targów Kolejowych, czyli największych w Polsce i drugich w Europie targów branży transportu szynowego

Wydarzenia | TRAKO Expo

Wydarzenie to było okazją do prezentacji aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej. W trakcie targów odbyły się liczne tematyczne konferencje, debaty i briefingi prasowe, a także pokazy najnowszych rozwiązań branżowych – w centrum konferencyjnym gdańskiego Amber Exo (miejsce targów) odbyło się 100 różnych wydarzeń.

W tegorocznej edycji TRAKO udział wzięło ponad 600 wystawców z 30 krajów. Powierzchnia wystawiennicza zajęła łącznie 30 tys. metrów kwadratowych i składała się z 6 hal wystawienniczych praz zewnętrznych torów, na których prezentowano pojazdy szynowe.

W uroczystej inauguracji TRAKO wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Andrzej Bittel.

Jedną z atrakcji 15. Edycji TRAKO była możliwość przejażdżki lokomotywą wodorową 6Dn – pojazdu wyprodukowanego przez PESA Bydgoszcz, a zakupionego przez Orlen. Ta innowacyjna lokomotywa – udoskonalona wersja pojazdu zaprezentowanego po raz pierwszy na TRAKO w 2021 roku – została wyposażona w zero emisyjny napęd wodorowy.

Wodorowa lokomotywa służy do prac przetokowych. Jest wyposażona w system jazdy autonomicznej, umożliwiający maszyniście jednoosobowe sterowanie radiowe pojazdem w czasie ustawiania składów oraz antykolizyjny system rozpoznawania przeszkód.

Zapraszamy do objerzenia naszej relacji z targów.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry