27. Gala wręczenia „Hanysów”

27. Gala wręczenia „Hanysów”

11 listopada w Rudzie Śląskiej odbyła się 27. gala wręczenia „Hanysów”.

Wydarzenia | Śląsk

Ideą projektu jest wyróżnianie tytułem i statuetką „Hanysa” wybitnych Ślązaków bądź ludzi spoza Śląska, szczególnie przez Ślązaków cenionych. Nagradzani są przedstawiciele świata sportu, dziennikarstwa, medycyny, kultury, nauki, sztuki, przemysłu i biznesu, a także instytucje takie jak teatry, opery, fundacje, centra kultury czy media.

Co roku w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty odbywa się gala, będąca wydarzeniem społeczno-kulturalnym, które już na stałe wpisało się do kalendarza miasta i regionu. Pomysłodawcą „Hanysów” jest Grzegorz Poloczek, popularny śląski kabareciarz, satyryk, autor tekstów i piosenkarz.

W tegorocznej edycji wydarzenia „Hanysy” otrzymali:

prof. dr hab. n. m. Wojciech Cnota

Dla eksperta ginekologa i perinatologa, naukowca i wykładowcy – za misję na rzecz ratowania zdrowia dziecka w okresie prenatalnym.

Elżbieta Okupska

Dla wyjątkowo charyzmatycznej aktorki musicalowej i dramatycznej – za niepowtarzalny talent i dar tworzenia niezliczonej ilości niezapomnianych kreacji scenicznych oraz umiłowanie Śląska.

Piekarnia Jakubiec i Piekarnia Poloczek

Dla przedsiębiorców i pasjonatów sztuki piekarskiej i cukierniczej – za codzienny Bochen Chleba, pielęgnowanie tradycji rzemieślniczych oraz materialne wspieranie inicjatyw kulturalnych w regionie.

Damian Dąbrowski Prognoza Pogody

Dla geografa-meteorologa, nauczyciela, fotografika przyrody i architektury za poświęcenie prywatnego czasu pasjom pomocnym społeczeństwu.

Łukasz Litewka Łukasz Litewka

Dla społecznika – za ponadprzeciętną empatię, charyzmę i wrażliwość na ludzi i zwierzęta oraz perfekcyjne wykorzystanie siły mediów społecznościowych do niesienia pomocy potrzebującym.

Henryk Gruth

Dla rudzianina, wybitnego sportowca, chorążego polskiej ekipy olimpijskiej, członka Galerii Sław Światowego Hokeja – za wybitne osiągnięcia sportowe.

Grzegorz Kapołka

Dla profesjonalnego gitarzysty bluesowo-rockowego i jazzowego za konsekwentne i wytrwałe odkrywanie nowych interpretacji muzyki oraz śląskie poczucie humoru.

Halina Mlynkowa

Dla polsko- czeskiej piosenkarki z Cieszyńskiego Śląska, kompozytorki i autorki tekstów – za tworzenie wartościowej muzyki rozrywkowej, często wzbogacanej o elementy folkowe.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry