Barbórka WUG-u 2023

Barbórka WUG-u 2023

24 listopada br. w Katowicach miały miejsce uroczyste obchody barbórkowe nadzoru górniczego, zorganizowane przez Wyższy Urząd Górniczy (WUG)

Wydarzenia || WUG

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, która była także okazją do wręczenia daru ufundowanego przez pracowników nadzoru górniczego dla działającej przy parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom.

Centralny punkt Barbórki WUG odbył się natomiast w sali widowiskowej Katowice Miasto Ogrodów, podczas których uhonorowano zasłużonych pracowników nadzoru górniczego medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenia te wręczał Piotr Pyzik – podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. W trakcie uroczystości zasłużeni pracownicy otrzymali medale resortowe, honorowe szpady górnicze oraz inne odznaczenia. Nadawane były także stopnie górnicze. Podczas tegorocznej barbórki, po raz pierwszy w historii, przyznano również nowe wyróżnienie honorowe: „Zasłużony dla Nadzoru Górniczego”.

Na obchodach obecni byli przedstawiciele władz państwowych i samorządów, wojska, związków zawodowych i instytucji współpracujących z WUG. Obecne były także delegacje z zakładów górniczych z całego kraju, a nawet goście z zagranicy.

Tegoroczną akademię barbórkową WUG uświetnił natomiast występ zespołu Koher.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry