Darowizna dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5

Darowizna dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu otrzymał darowiznę o wartości 10 tysięcy złotych na rzecz Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego

Wydarzenia | Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 | Fundacja Pokonaj Raka

Fundacja Katarzyny Stachowicz „Pokonaj Raka” przekazała kwotę na innowacyjny zestaw narzędzi medycznych, składający się z igieł EUS-FNB-FNA do diagnostyki onkologicznej z wykorzystaniem endosonografii.

Igły EUS-FNB-FNA (Endosonographic Ultrasound Fine Needle Biopsy/Aspiration Needles) są specjalistycznymi narzędziami używanymi w medycynie do diagnostyki nowotworów, zwłaszcza w obszarach trudno dostępnych w narządach jamy brzusznej i trzustce. Procedura polega na precyzyjnym pobieraniu próbek tkanki lub płynów w celu wykrycia i oceny nowotworów oraz innych patologii.

„Darowizna przekazana przez Fundację „Pokonaj Raka” stanowi znaczący wkład w dalszy rozwój diagnostyki i leczenia nowotworów w szpitalu. Igły EUS-FNB-FNA umożliwiają bardziej precyzyjne i efektywne badania, co pozwoli na szybsze postawienie diagnozy i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia pacjentów chorych nowotworowo.” – podkreśliła prezes fundacji Katarzyna Stachowicz.

„Cieszę się, że to miejsce jest budowane nie tylko siłami personelu i zarządzających, ale też przez fundacje i darczyńców, dla których komfort pacjenta, zaawansowane sposoby diagnostyki i leczenia są postrzegane jako te priorytetowe. Dziękuję za przekazanie darowizny, której obecność w naszej Pracowni przyczyni się do szybkiej i trafnej diagnozy onkologicznej wielu pacjentów.” – powiedział Dyrektor WSS Krzysztof Kowalik.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry