Dzień Łącznościowca ’23 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Dzień Łącznościowca ’23 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Pracownicy Poczty Polskiej świętowali Dzień Łącznościowca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Wydarzenia | Śląskie | Poczta Polska

Na wydarzenie przybyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się posłowie, senatorowie, przedstawiciele samorządu terytorialnego i wojewódzkiego, przedstawiciele służb mundurowych. Z okazji uroczystości list przysłał prezydent RP Andrzej Duda, a także premier Mateusz Morawiecki. Na uroczystości był obecny sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Marek Wesoły.

Rok jubileuszu 465-lecia Poczty Polskiej jest wyjątkowy dla wszystkich pracowników. Z tego względu zorganizowano uroczystość, podczas której pracownicy spółki z województw: śląskiego, opolskiego i małopolskiego otrzymali odznaczenia państwowe, resortowe i odznaki za długoletnią służbę.

Dzień Łącznościowca jest obchodzony na pamiątkę ustanowienia przez Zygmunta II Augusta stałego połączenia pocztowego między Krakowem a Wenecją. Poczta Polska do 2025 roku na mocy decyzji m.in. rządu jest narodowym operatorem pocztowym. Oznacza to, że instytucja jest zobowiązana do świadczenia usług powszechnie – każdemu obywatelowi.

Podczas wydarzenia odbył się występ muzyczny Orkiestry Reprezentacyjnej Poczty Polskiej oraz koncert polskiej piosenkarki — Kasi Moś.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry