Dzień Otwarty Energetyki Jądrowej

Dzień Otwarty Energetyki Jądrowej

W Politechnice Śląskiej odbył się Dzień Otwarty Energetyki Jądrowej

Wydarzenia | Politechnika Śląska

Wydarzenie miało miejsce na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej i było skierowane przede wszystkim do studentów oraz kandydatów na studia.

Dzień otwarty był okazją do zapoznania się z kierunkiem kształcenia Energetyka Jądrowa, który po latach nieobecności wraca na śląską uczelnię techniczną. Z tej okazji zorganizowano także briefing prasowy, w którym wzięli udział:

prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz, prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym,

dr hab. inż. Małgorzata Hanuszkiewicz-Drapała, prof. PŚ, koordynatorka kierunku Energetyka Jądrowa w Politechnice Śląskiej,

Krzysztof Gorzkowski, Dyrektor komunikacji w Orlen Synthos Green Energy Sp. z o.o.

W części skierowanej do studentów przedstawiciele globalnych marek i podmiotów związanych z rozwojem inwestycji jądrowych przedstawili specyfikę pracy w branży i perspektywy, jakie będą mieli absolwenci tego kierunku.

Zaproszenie przyjęli przedstawiciele takich globalnych marek jak EDF (Thierry Deschaux, Dyrektor Generalny EDF SA Przedstawicielstwo w Polsce) oraz GE Hitachi (Dagmara Peret, Prezes GE Hitachi Nuclear Energy), a więc rynkowych potentatów w obszarze inwestycji jądrowych. Obecni byli także eksperci Orlen Synthos Green Energy, jak i Państwowej Agencji Atomistyki oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych. Działania na rzecz wspierania krajowego łańcucha wartości dla energetyki jądrowej omówili przedstawiciele firm Energopomiar oraz Energoprojekt-Katowice.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry