Gala Biznesu Przedsiębiorcze Jaworzno

Gala Biznesu Przedsiębiorcze Jaworzno

W piątek 13-go odbyła się Gala Biznesu Przedsiębiorcze Jaworzno, zorganizowana przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą

Wydarzenia | Śląskie 

Wydarzenie odbyło się w Hotelu Wodnik na Sosinie i oprócz lokalnych przedsiębiorców zebrała przedstawicieli samorządów, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Funduszu Górnośląskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, służb mundurowych, parlamentarzystów i partnerów izby.

Wydarzenie tradycyjnie poprowadził sekretarz JIG Franciszek Matysik, redaktor naczelny portalu jaw.pl. Gości przywitał prezes Zarządu Mateusz Łętowski. Następnie odbył się pokaz sommelierski poprowadzony przez prezesa TIM SA (z miłości do wina) Mariusz Glenszczyk.

Po pokazie odbyła się część oficjalna gali, która rozpoczęła się przemówieniem prezydenta Jaworzna Pawła Silberta. Następnie głos oddano przedstawicielowi firmy Elektromobility – w imieniu zarządu wypowiedział się Sławomir Bekier.

W tegorocznej edycji konkursu Przedsiębiorcze Jaworzno nagrodzono firmy rodzinne. Pierwszą statuetkę z rąk wicemarszałka województwa śląskiego Łukasza Czopika odebrał Piotr Góralczyk, prezes RISER Sp. z o.o.

Dyrektor Oddziału PKO Bank Polski w Jaworznie Wioletta Kiermasz wręczyła nagrodę firmie Asplant – odebrali ją Anna Skotnicka-Sarnik i Piotr Skotnicki.  

Wiceprezes zarządu Funduszu Górnośląskiego Mariusz Widzisz wywołał firmę FUD-MEN – nagrodę odebrał Jarosław Fudała.

Z rąk wiceprezesa JIG Wiesława Pieczonki nagrodę odebrał Jacek Moskała, prezes firmy Nestor Springs.

Ostatnią statuetkę wręczył Wiesław Głowacz, skarbnik Jaworznickiej Izby Gospodarczej. Nagroda ta została przyznana firmie ICB PHARMA i odebrał ją Tomasz Świętosławski.

Z racji pięciolecia Polskiej Strefy Inwestycji Janusz Michałek prezes Zarządu KSSE odebrał podziękowanie za współpracę z rąk prezydenta Jaworzno Pawła Silberta.

Następnie zebrani mogli zapoznać się z pomysłami na biznes, jakie zaprezentowali uczestnicy konkursu w ramach projektu „Przedsiębiorcze Jaworzno”. Tegoroczny temat to „Mój pomysł na biznes – konkurs imienia Jerzego Zamarlika”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei przedsiębiorczości wśród młodzieży. Część konkursową gali poprowadził Michał Kirker.

Ostatnim punktem części oficjalnej było tradycyjne wspólne zdjęcie wszystkich uczestników wydarzenia.

Jaworznicka Izba Gospodarcza jest społeczną organizacją samorządu gospodarczego w Jaworznie. Swoim działaniem obejmuje miasto Jaworzno oraz województwo śląskie.

Jaworznicka Izba Gospodarcza powstała w roku 2011 z przekształcenia Jaworznickiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, które istniało nieprzerwanie od 2001 r.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry