Seminarium podsumowujące dorobek naukowy i pracę zawodową profesora Józefa Dubińskiego

Seminarium podsumowujące dorobek naukowy i pracę zawodową profesora Józefa Dubińskiego

GIG Instytut Badawczy

Wydarzenie odbyło się w Teatrze Śląskim w Katowicach, uczestniczyło w nim prawie 300 gości. Wśród nich inicjator spotkania prof. Stanisław Prusek, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa (GIG), który przywitał przybyłych, oraz Piotr Pyzik – Podsekretarz stanu, Pełnomocnik do spraw dialogu społecznego, który oficjalnie odczytał list od Jacka Sasina – Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych.

Profesor dr hab. inż. Józef Dubiński jest wybitnym specjalistą z zakresu geofizyki i geomechaniki górniczej; autorem ponad 400 publikacji naukowych, w tym 8 książek, kilkunastu patentów oraz znaczącej ilości opracowań naukowo-badawczych i badawczo-usługowych. Był wieloletnim Naczelnym Dyrektorem Głównego Instytutu Górnictwa.

W latach 90-tych XX wieku i po 2000 roku wniósł wielki wkład we wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania i jego funkcjonowanie w Instytucie. Cieszy się wyjątkowym autorytetem w krajowych i zagranicznych środowiskach naukowych oraz wśród przedstawicieli przemysłu, jako uznany specjalista w zakresie nauk górniczych. Jest członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk, członkiem zagranicznym Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, członkiem Komisji i Sekcji Górnictwa i Energetyki Polskiej Akademii Umiejętności. Jest Doktorem Honoris Causa Akademii Górniczo-Hutniczej i Państwowego Uniwersytetu Górniczego w Dniepropietrowsku.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry