Grupa Rekord – nie tylko SI

Grupa Rekord – nie tylko SI

Grupa Rekord: Rekord SI to przedsiębiorstwo założone przez Janusza Szymurę. Firma od 1989 r. pracowała na sukces i stała się rozpoznawalną marką o ogólnokrajowym zasięgu. Rekord SI oferuje najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych

Biznes | Biznes: 156 | Grupa Rekord

Rekord SI to przedsiębiorstwo założone przez Janusza Szymurę. Firma od 1989 r. pracowała na sukces i stała się rozpoznawalną marką o ogólnokrajowym zasięgu. Rekord SI oferuje najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych.

Z jej usług korzysta ponad trzysta instytucji publicznych oraz ponad dwieście firm. Rekord SI to producent dwóch autorskich pakietów oprogramowania: Ratusz oraz Rekord. ERP, które wspomagają skuteczne zarządzanie oraz usprawniają realizację zadań w urzędach i firmach.

Grupa Rekord to nie tylko SI – dla firmy bardzo ważne jest działanie zgodne z CSR. Potwierdzeniem świadomej działalności na rzecz rozwoju lokalnego jest certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play. Firma może się pochwalić stażem w programie (dwadzieścia cztery lata), za co otrzymała Diamentową Statuetkę. Grupa zdobyła dotąd sześć nagród głównych „Przedsiębiorstwo Fair Play” i dwadzieścia jeden Certyfikatów Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Rekord SI to przedsiębiorstwo założone przez Janusza Szymurę. Firma od 1989 r. pracowała na sukces i stała się rozpoznawalną marką o ogólnokrajowym zasięgu. Rekord SI oferuje najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych. Na zdj. od lewej: Marian Bachut, Janusz Szymura, Brunon Kieloch.
Na zdj. od lewej: Marian Bachut, Janusz Szymura, Brunon Kieloch

Prezes Zarządu Rekord SI Sp. z o.o. Janusz Szymura pełni funkcję kanclerza Loży Bielskiej Business Centre Club (BCC). Loża Bielska BCC promuje dobrą współpracę biznesu z samorządem, co jest realizowane poprzez organizację spotkań z samorządowcami. W czasie spotkania zorganizowanego w listopadzie 2023 r. w Dworku Eureka odbyła się konferencja z gościnnym udziałem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Partnerem spotkania i współgospodarzem był prezes Brunon Kieloch (Akces BK). Bielsko-Biała i powiat bielski to praktycznie jeden organizm – podkreślono w czasie spotkania – pozbawiony wyraźnych granic. Zaakcentowanie tego w Czechowicach-Dziedzicach nie było przypadkowe – miasto jest ściśle powiązane z Bielskiem-Białą. W obu gminach widać proinwestycyjne nastawienie władz lokalnych, rozwój terenów przemysłowych. Na spotkaniu Loży Bielskiej BCC podkreślano potrzebę budowania mocnej pozycji województwa śląskiego w skali kraju.

Społeczną odpowiedzialność biznesu firmy widać bardzo dobrze zwłaszcza poprzez jej zaangażowanie w lokalne życie sportowe. Rekord SI od początków swojej działalności aktywnie wspiera lokalny klub piłkarski, który dzięki jego mecenatowi przerodził się z amatorskiej drużyny w dobrze zorganizowane Beskidzkie Towarzystwo Sportowe (BTS) Rekord Bielsko-Biała, z nowoczesnym zapleczem technicznym i infrastrukturą sportową.

Od 2010 r. BTS Rekord Bielsko-Biała posiada licencję na prowadzenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W związku z tą inwestycją wzniesiono nowy budynek szkoły wraz z boiskami. W tym obiekcie uczy się ponad 200 uczniów, którzy rozwijają swoje umiejętności podczas lekcji oraz treningów piłkarskich. Przy kompleksie sportowym usytuowano natomiast nowoczesne Centrum Sportowo- Szkoleniowe, wraz z zapleczem hotelowym i gastronomicznym.

BTS Rekord Bielsko-Biała posiada 3 drużyny seniorskie. Zespół futsalowy występuje na szczeblu ekstraklasy i jest aktualnym wicemistrzem Polski w futsalu (przez ostatnie 6 lat zdobywał tytuł mistrza kraju). Wielu zawodników BTS Rekord Bielsko-Biała jest powoływanych do drużyn reprezentacji Polski. Drużyna seniorów piłki nożnej na co dzień rywalizuje w III lidze. Sukcesy odnotowuje też drużyna kobieca występująca w „Orlen” Ekstralidze Kobiet. „Musimy zdawać sobie sprawę, jak trudną sztuką jest uzyskanie awansu i ile czynników powinno współgrać, aby mieć rywali za plecami. My postępujemy do tego zgodnie z określoną filozofią rozwoju. Chcemy wprowadzać konsekwentnie naszych wychowanków do drużyny i dawać im realną szansę gry” – mówił Janusz Szymura, prezes Rekord SI.

REKORD SI zrzeszony jest w regionalnych organizacjach biznesowych – należy m.in. do Śląskiego Klubu Biznesu i Beskidzkiej Izby Gospodarczej. Działania firmy zostały doceniane na szczeblu lokalnym i krajowym. Firmę cztery razy wybrano Firmą Roku Bielska-Białej, natomiast w 2019 roku została wyróżniona prestiżowym „Złotym Dedalem”. Grupa Rekord osiągała sukcesy również w konkursach krajowych — zdobyła m.in. Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu (a także dziesięć diamentów do tejże), dziesięć razy wyróżniona została też „Medalem Europejskim”.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry