Katowice: otwarcie nowej linii tramwajowej

Katowice: otwarcie nowej linii tramwajowej

W Katowicach odbył się briefing poprzedzający otwarcie nowej linii tramwajowej

Wydarzenia | Katowice | Tramwaje Śląskie

🚋 W spotkaniu wzięli udział: Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic; Bolesław Knapik, prezes Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. oraz Jarosław Kamiński, prezes Zarządu spółki SPAW-TOR, lidera konsorcjum wykonawczego.

🚋 Jest to pierwsza nowa linia w Katowicach od 76 lat. Odcinek ma realną długość około 600 metrów i biegnie wzdłuż ul. Grundmanna – na jego trasie wzniesiono także dwa przystanki zlokalizowane na obu krańcach odcinka, w pobliżu skrzyżowań z ul. Chorzowską i ul. Gliwicką. Na tory wyjadą tramwaje linii nr 25, która połączy Szopienice z pętlą przy Stadionie Śląskim.

🚋 Za budowę nowej linii odpowiada konsorcjum firm: SPAW-TOR z Krakowa, Silesia Invest z Gliwic i Grotex z Zabrza.

🚋 Zadanie jest częścią „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020. Jego całkowity koszt szacowany jest na ok. 37 mln zł netto, z czego ok. 20 mln zł netto to dofinansowanie unijne.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry