Koleje Śląskie: rekordowy rok 2023

Koleje Śląskie: rekordowy rok 2023

Koleje Śląskie zorganizowały śniadanie prasowe z udziałem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego i prezesa Zarządu Kolei Śląskich Patryka Świrskiego

Wydarzenia | Koleje Śląskie

Rok 2023 przejdzie do historii Kolei Śląskich – pociągi regionalnego przewoźnika wybrało blisko 22 mln pasażerów. To najlepszy wynik w historii Spółki.

Dotychczasowy rekord należał do 2019 roku, kiedy z usług Kolei Śląskich skorzystało 20,4 mln pasażerów. Po pandemicznej obniżce, do zaledwie 13 mln pasażerów w 2020 roku, wynik ten przebił dopiero 2023. Największą popularnością w ciągu ostatnich 12 miesięcy cieszyła się linia S1: Gliwice – Częstochowa. Pociągi Kolei Śląskich przewiozły tu łącznie 9,8 mln pasażerów. Z drugiej w kolejności S5: Katowice – Zwardoń skorzystało 7,3 mln pasażerów.

Koleje Śląskie podsumowały także grudniowe statystyki dotyczące linii S9. Od 10 do 31 grudnia 2023 roku na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry z usług przewoźnika skorzystało blisko 25 tys. pasażerów.

Kolejami Śląskimi na ferie za złotówkę

Od 27 stycznia do 11 lutego dzieci i młodzież do 18. roku życia będą mogły skorzystać z przejazdów regionalnego przewoźnika na specjalnych zasadach – za złotówkę. Promocja, którą Koleje Śląskie przygotowały na ferie to inicjatywa Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego.

– Coraz więcej mieszkańców województwa śląskiego wybiera podróż pociągami Kolei Śląskich. W 2023 roku uczyniło tak rekordowe 22 mln pasażerów. Wspólnie z naszym regionalnym przewoźnikiem regularnie korzystamy z takich okazji jak ferie i wakacje, aby promować ten środek transportu wśród najmłodszych. Dzieci i kolej łączy to, że są przyszłością naszego regionu – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Pracownicy Kolei Śląskich od wielu lat grali z WOŚP

W tym roku regionalny przewoźnik przygotował coś niezwykłego: wolontariusze pojadą za darmo. Koleje Śląskie chcą w tym roku wspomóc nie tylko cel 32. finału, ale także wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – każdy posiadający identyfikator wolontariusz będzie mógł w niedzielę, 28 stycznia skorzystać z usług regionalnego przewoźnika bez opłat.

Wrażenia jak w prawdziwym pociągu

Do wsparcia organizacyjnego dla wolontariuszy, pracownicy Kolei Śląskich dokładają atrakcje do wylicytowania: przejażdżkę na symulatorze kolejowym oraz wycieczkę po bazie regionalnego przewoźnika w Katowicach.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry