KSOIN: 3. Kongres Bezpieczeństwa Biznesu

Na zdjęciu Mieczysław Tadeusz KOCZKOWSKI, prezes KSOIN, w trakcie wydarzenia jakim był 3. Kongres Bezpieczeństwa Biznesu, który odbył się w Spale.

KSOIN: 3. Kongres Bezpieczeństwa Biznesu

W Spale odbył się 3. Kongres Bezpieczeństwa Biznesu zorganizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych oraz Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego

Wydarzenia | KSOIN

Celem Kongresu było omówienie najważniejszych zagrożeń z obszaru zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego, organizacyjnego, technologicznego, osobowego i prawnego, czyli wsparcie przedsiębiorców w skutecznym zabezpieczeniu swojej działalności. Szczególną uwagę uczestnicy Kongresu zwrócili na cyberzagrożenia, szpiegostwo gospodarcze, bezpieczeństwo sieci komputerowych, włamania, napady, wymuszenia i wycieki informacji.

Na zdjęciu Mieczysław Tadeusz KOCZKOWSKI, prezes KSOIN, w trakcie wydarzenia jakim był 3. Kongres Bezpieczeństwa Biznesu, który odbył się w Spale.

Na zakończenie pierwszego dnia KBB odbyła się debata ekspertów pn. „Nowoczesne technologie-AI w biznesie, czy jesteśmy gotowi na ich wdrożenia i praktyczne funkcjonowanie”, którą moderowała red. Agnieszka Mosór-Kozłowska. Wzięli w niej udział:

• Stanisław Wziątek – Podsekretarz Stanu MON,

• prof. dr hab. Andrzej Dragan – Fizyk teoretyk i popularyzator nauki, pracownik Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego,

• Ryszard Hordyński – Dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska,

• ppłk rez. mgr inż. Robert Kośla – pracownik Microsoftu, b. Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w KPRM,

• prof. dr hab. inż. Aleksander Nawrat – Dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa Politechniki Śląskiej,

• gen. bryg. Paweł Pruszyński – Wykładowca akademicki, Wiceprezes SWBN, b. z-ca szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Z kolei drugi dzień rozpoczęła debata profesorska: „Czy i na ile jesteśmy (nie) przygotowani na zagrożenia bezpieczeństwa gospodarczego kraju i biznesu”, której moderatorem był prof. dr hab. gen. dyw. Bogusław Pacek. Uczestniczyli w niej:

• prof. dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk – Rektor Politechniki Białostockiej,

• prof. dr inż. Artur Kozłowski – Dyrektor Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG,

• prof. dr hab. Wawrzyniec Konarski – Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Gośćmi specjalnymi Kongresu byli m.in. Stanisław Wziątek – Podsekretarz stanu MON, który z okazji 25-tej rocznicy przystąpienia Polski do NATO będzie miał wystąpienie na temat „Aktualne priorytety MON” oraz Janusz Piechociński, polski polityk, w latach 2012–2015 wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki, a także prezes PSL.

Podczas KBB odbyła się także gala, na której wręczono wyróżnienia: Pierścienie Patrioty, Pierścienie Niepodległości, tytuły „Lider Bezpieczeństwa Biznesu” wraz z szablami oficerskimi.

W części artystycznej wydarzenia wystąpił Zespół Artystyczny „DRAGON” Klubu Dowództwa Operacyjnego RSZ.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry