M-Kwadrat Group — stawiamy na jakość

M-Kwadrat Group — stawiamy na jakość

Misją M-Kwadrat Group jest kompleksowa obsługa firm w zakresie utrzymania czystości, obejmująca serwis podstawowy oraz prace specjalistyczne

Biznes | Biznes: 155 | M-Kwadrat Group

Firma została założona w 2007 roku, w odpowiedzi na dostrzeżone potrzeby środowiska biznesowego. Działania firmy opierają się na stosowaniu sprawdzonych metod i technologii zapewniających bezpieczeństwo i komfort pracy klientów, wpływając jednocześnie na ich satysfakcję.

Firma oferuje swoim klientom usługi takie jak: specjalistyczne usługi czystościowe, w tym prace wysokościowe związane z czyszczeniem elementów hal, przeszkleń czy systemów wentylacyjnych, czyszczenie maszyn i segregację odpadów. Prócz tego, w ramach usług związanych z tą gałęzią działalności, M-Kwadrat Group może zaoferować swoim klientom także zaopatrzenie w środki higieniczno-sanitarne i inne środki chemii profesjonalnej. Kolejną usługą w portfolio firmy jest wsparcie utrzymania ruchu związanego z procesami produkcyjnymi.

Firma prowadzi serwis związany z czyszczeniem biur i zapleczy socjalnych, zajmuje się całorocznym utrzymaniem terenów zewnętrznych (koszenie trawników, czyszczenie kostki brukowej, odśnieżanie) oraz zapewnia wsparcie w zakresie usług DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja).

Inną, równie istotną gałęzią M-Kwadrat Group są usługi w zakresie selekcjonowania, sortowania i kontroli jakości w obszarze jednej lub kilku cech produktu. Takie działanie pozwala na wydzielenie z partii produktów uszkodzonych, wadliwych oraz o parametrach odmiennych od zawartych w dokumentacji. W ofercie firmy dostępna jest też dodatkowa kontrola jakości zgodna z procedurami CSL I i CSL II.

Europerspektywy M-Kwadrat Group — stawiamy na jakość

Firma oferuje także serwis Sorting & Rework, polegający na badaniu części lub komponentów zgodnie ze specyfikacją oraz procedurami systemu ISO, a także usługę selekcji i kontroli części przez pracowników, która pozwoli zmniejszyć liczbę wadliwych komponentów i w konsekwencji przełoży się na mniejszą liczbę wadliwych i reklamowanych produktów.

Grupie M-Kwadrat Group bliskie są sprawy związane z ekologią, co przejawia się w jej polityce – rygorystycznie przestrzegane są wszystkie normy oraz zasady ochrony przyrody, co jest niezwykle istotne w przypadku biznesu operującego substancjami chemicznymi. Firma dba o utrzymanie oraz ciągłe udoskonalanie metod zarządzania środowiskowego, a także wyszukuje i wprowadza nowe, ulepszane sposoby na poprawienie działań, mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Równie istotne jest podtrzymywanie standardu działań zgodnego z wysokimi normami BHP. Organizowane są specjalistyczne szkolenia, powstają spisy substancji chemicznych i procedury wymagane do ich bezpiecznego stosowania. Specjaliści spółki, w ramach zlecenia na terenie klienta, współpracują z jego przedstawicielami BHP, by wspólnie wypracować najbardziej optymalne i satysfakcjonujące rozwiązanie.

Europerspektywy M-Kwadrat Group — stawiamy na jakość

M-Kwadrat Group w odpowiedzi na pędzące zmiany w środowisku biznesowym, wszechobecną automatyzację i rosnące zainteresowanie nowymi technologiami wdraża innowacyjne systemy oparte na wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji. Naszym obecnym, jak i nowym klientom proponowane jest wsparcie analityki obrazu dla zwiększenia bezpieczeństwa, ale również wydajności pracowników zakładu. Kamery AI mogące na przykład wykrywać brak ruchu, przebywanie w nie wyznaczonych do tego strefach lub rejestrujące wejścia i wyjścia poszczególnych pracowników to przyszłość branży facility management. Podobnie jak autonomiczne rozwiązania w zakresie serwisu czystościowego takie jak na przykład – sterowane AI myjki samojezdne, szorowarki, roboty sprzątające, autonomiczne maszyny do mycia okien, drony (monitorujące 24/7 procesy zachodzące w obrębie zakładu), których zasoby w M-Kwadrat Group są sukcesywnie zwiększane.

M-Kwadrat Group nieustannie się rozwija, co nie byłoby możliwe także bez stawianych przed nią wyzwań, ciągłych udoskonaleń oraz rozwijanego i modernizowanego parku maszynowego. W planach rozwojowych spółki jest między innymi nie tylko utrzymanie dobrego wizerunku i dotychczasowej pozycji lidera w regionie, ale również dalsza ekspansja. Planowane jest zwiększenie zasięgu na teren całego Śląska i Małopolski, a także za granice kraju: do Czeskich Moraw oraz na Słowację.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry