Nowe Egzotarium w Sosnowcu

Nowe Egzotarium w Sosnowcu

W Sosnowcu odbyła się konferencja podsumowująca realizację inwestycji w modernizację i rozbudowę Egzotarium (Ogród Botaniczno-Zoologiczny Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium Sosnowiec)

Wydarzenia | Ogród Botaniczno Zoologiczny CEE Egzotarium | Sosnowiec | Śląskie

W trakcie konferencji przemawiał marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski i prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Nowe Egzotarium to część większego projektu obejmującego rewitalizację obszaru funkcjonalnego doliny Przemszy i Brynicy. Wartość całkowita projektu wyniosła ponad 51 mln zł, z czego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, udało się pozyskać unijne środki w wysokości ponad 21 mln zł.

Projekt zakładał m.in. budowę i doposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Sosnowcu, który zajął miejsce starego Egzotarium – obecnego w przestrzeni miasta od 1956 roku. Centrum ma pełnić funkcje edukacyjne, skoncentrowane na rodzimej przyrodzie, zachowując jednocześnie dziedzictwo historyczne i istniejące kolekcje pierwotnego obiektu.

Ogród Botaniczno-Zoologiczny Centrum Edukacji Ekologicznej Egzotarium Sosnowiec został podzielony na trzy strefy: strefę klimatu śródziemnomorskiego, strefę pustynną i strefę tropikalną. W ogrodzie wytyczono ścieżki, z których spacerujący goście będą mogli podziwiać różne gatunki zwierząt – w tym ptaków i ryb – oraz roślin charakterystycznych dla każdej z tematycznych stref klimatycznych.

Prócz tego, w Egzotarium pojawiły się także sale edukacyjne, w których będą prowadzone zajęcia i spotkania zwiększające świadomość odwiedzających w zakresie bioróżnorodności roślin i zwierząt.

Nowe Egzotarium w Sosnowcu dla odwiedzających otworzy swoje bramy 2 grudnia.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry