Odszedł dr n med. Stanisław Dyląg

Odszedł dr n med. Stanisław Dyląg

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. n med. Stanisława Dyląga, długoletniego Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, a zarazem wieloletniego przyjaciela naszej redakcji. Jego nieoceniony wkład w dziedzinie krwiodawstwa będzie zawsze obecny w naszej pamięci.

Stanisław Dyląg był nie tylko utalentowanym specjalistą, ale również wyjątkowym człowiekiem. Wybitny fachowiec, barwna postać, posiadający doskonały kontakt z mediami.

Przez wiele lat poświęcił swoje życie na rzecz ratowania innych, dbając o zapewnienie odpowiedniej ilości krwi dla pacjentów w potrzebie.

Jego profesjonalizm, oddanie i nieustająca determinacja przyczyniły się do rozwoju i doskonalenia systemu krwiodawstwa w regionie.

Działalność dyrektora Dyląga nie ograniczała się jedynie do pracy w Centrum Krwiodawstwa. Był również aktywnym członkiem licznych organizacji i stowarzyszeń związanych z medycyną transfuzjologiczną. Cechujące go wiedza i profesjonalizm, a także wieloletnie doświadczenie i ogromna charyzma sprawiły, że był cenionym ekspertem w swojej dziedzinie, rozpoznawalnym w różnych gremiach. Pogodne usposobienie, życzliwość i empatia wpływały na wszystkich, którzy mieli zaszczyt z nim rozmawiać.

Odszedł człowiek, którego niezwykła osobowość zapewne zawsze stanowiła inspirację dla innych. Miał nieoceniony wkład w rozwój krwiodawstwa i krwiolecznictwa w regionie i zostanie zapamiętany na długo.

Nasze myśli i kondolencje kierujemy do rodziny i przyjaciół oraz wszystkich przyjaciół katowickiego RCKiK.

Stanisław Dyląg – człowiek, który zawsze służył innym. Jego dziedzictwo będzie nadal żyć i stanowić inspirację dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia oraz tych, którzy dążą do tworzenia lepszego świata.

Europerspektywy Odszedł dr n med. Stanisław Dyląg
Europerspektywy Odszedł dr n med. Stanisław Dyląg
  • Fot. Robert Pilszak
Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry