Opera Śląska: Wracamy do gry

Opera Śląska: Wracamy do gry

W Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się uroczysta Gala Otwarcia Sceny pn. „Wracamy do gry”. Zainaugurowano także 79. sezon artystyczny

Wydarzenia | Śląsk | Opera Śląska

W wydarzeniu udział wzięli: marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz dyrektor Opery Śląskiej, Łukasz Goik.

Remont opery rozpoczął się w zeszłym roku – jego celem było przystosowane budynku do współczesnych standardów. W ramach prac przebudowano scenę i zascenie, tak by spełniały najwyższe standardy ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa pracy oraz poprawiono możliwości techniczne.

Zmodernizowana scena jest jedną z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Została wyposażona w zapadnię i podnoszony orkiestron, a także mechanizm obrotowy i system zmiany dekoracji. W ramach remontu odrestaurowano również elementy poprzedniej sceny oraz zamontowano głośniki, mające tworzyć tzw. wirtualną akustykę.

Wyremontowano oraz rozbudowano także sam gmach Opery Śląskiej.

Podczas gali artyści opery zaprezentowali arie i duety z zaplanowanych premier nadchodzącego sezonu. W trakcie koncertu wystąpili soliści: Anna Borucka, Ruslana Koval, Gabriela Legun, Anna Wiśniewska-Schoppa, Stanislav Kuflyuk, Andrzej Lampert, Łukasz Załęski.

Na scenie pojawił się także Chór, Balet i Orkiestra Opery Śląskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry