PIE: „Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej”

PIE: „Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej”

W Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach odbyła się konferencja „Doświadczenia i perspektywy transformacji ekologicznej”, zorganizowana przez Polską Izbę Ekologii. Współorganizatorem konferencji był Główny Instytut Górnictwa

Wydarzenia | Śląskie | PIE

Konferencję otworzyli Przewodniczący Rady PIE Jerzy Swatoń oraz Wiceprzewodniczący Rady PIE dr Przemysław Jura. Celem konferencji było omówienie konkretnych rozwiązań i perspektyw w zakresie transformacji ekologicznej. Konferencja była przestrzenią do budowania partnerstw i współpracy między różnymi interesariuszami związanymi z zagadnieniami transformacji ekologicznej.

W pierwszym panelu dr inż. Jan Bondaruk, Zastępca Dyrektora ds. Inżynierii Środowiska Głównego Instytutu Górnictwa Państwowego Instytutu Badawczego opowiedział o transformacji energetycznej przemysłu. Blanka Romanowska, Dyrektorka Departamentu Infrastruktury i Środowiska Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przedstawiła transformację energetyczną z punktu widzenia samorządów. O roli prosumentów w zrównoważonym zarządzaniu energią opowiedział Leszek Żogała, Przewodniczący Rady Klastra Energii „Przyjazna energia w powiecie gliwickim”, wójt gminy Gierałtowice. Ostatnim prelegentem pierwszej części konferencji był Zbigniew Gieleciak, Prezes Zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej SA przedstawił Tychy jako przykład modelowej transformacji energetycznej w sektorze komunalnym.

W programie konferencji znalazły się również panele o adaptacji do zmian klimatycznych i rozwój bioróżnorodności oraz o transformacji edukacyjnej i społecznej. Jako Europerspektywy objęliśmy wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry