Wakacyjne rekordy Katowice Airport

Wakacyjne rekordy Katowice Airport

Katowice Airport, zarządzane przez GTL (Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze) bije kolejne rekordy

Wydarzenia | Katowice Airport

  • W czerwcu br. roku z połączeń regularnych i czarterowych dostępnych na Katowice Airport skorzystało aż 658 tysięcy pasażerów! Jak podkreślają zarządcy lotniska, był to najlepszy czerwiec w historii portu lotniczego – poprzedni najlepszy wynik (z 2019 roku) został poprawiony o niemal 100 tysięcy osób przewiezionych osób;
  • W 2023 roku pobity został także inny rekord: było to najlepsze pierwsze półrocze w historii Katowice Airport pod względem przewiezionych pasażerów – łącznie, z połączeń oferowanych przez Katowickie lotnisko, skorzystało 2 miliony 245 tysięcy pasażerów;
  • Lotnisko w Pyrzowicach to jednak nie tylko ruch pasażerski – obsługiwany jest także ruch cargo. W ubiegłym roku przez Katowickie lotnisko przesłano ponad 40 tysięcy ton towarów.

Europerspektywy Wakacyjne rekordy Katowice Airport

Wartym uwagi jest także specjalny, wakacyjny rozkład lotów „Lato 2023”. W tym okresie podróżni mogą skorzystać z:

  • aż 107 tras prowadzących do 88 lotnisk na terenie 30 krajów;
  • czterech nowych tras regularnych: do Wenecji-Treviso, Erywania, Puli i Warny.

Aktualności i dzienną porcję informacji dotyczących działania lotniska, warunków pogodowych i informacje o ruchu lotniczym możecie znaleźć na stronie internetowej Katowice Airport (https://bit.ly/KTW-Aktualnosci) oraz oficjalnym profilu lotniska na Facebooku.

Jeżeli korzystacie z lotniska w Pyrzowicach, zachęcamy do skorzystania z saloników prasowych GTL, gdzie możecie znaleźć najnowsze wydanie „Europerspektyw”.

Zabierzcie nas w podróż i bądźcie na bieżąco z życiem biznesowym i kulturalnym naszego regionu – również w trakcie pobytu za granicą.

Europerspektywy Wakacyjne rekordy Katowice Airport
Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry