Stara Kablownia: Dedal 2023 Ziemi Bielskiej

Stara Kablownia: Dedal 2023 Ziemi Bielskiej

Czechowickie centrum handlowo-rozrywkowe zostało wyróżnione tytułem Firmy Roku oraz statuetką „Dedal 2023 Ziemi Bielskiej”

Biznes | Biznes: 156 | Stara Kablownia

Nagrodę w trakcie uroczystej gali wręczyli Starosta bielski Andrzej Płonka wraz z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim i prezesem Beskidzkiej Izby Gospodarczej Maciejem Jeleniem. Tytuł „Firma Roku” promuje wyjątkowo aktywne firmy, wpływające swoją działalnością na rozwój i promocję regionu. Laureatami konkursu zostają przedsiębiorstwa, które z uwagi na swoją atrakcyjną ofertę oraz silną pozycję na rynku nie tylko kreują własny pozytywny wizerunek, ale mają znaczący wpływ na reputację swej gminy, powiatu i regionu. Nagrodę odebrali właściciele spółki – Anna Gałuszka i Marek Gałuszka.

Europerspektywy Stara Kablownia: Dedal 2023 Ziemi Bielskiej

„Zaczynaliśmy do budowy osiedli w Bielsku-Białej, później m.in. w Mikołowie, Łaziskach i Mysłowicach. Następnie zaczęła się zupełnie inna działalność – budowa obiektów komercyjnych. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic dobrze wiedzą, jak oblicze miasta zmieniła budowa Centrum Handlowego Stara Kablownia. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak funkcjonuje i ilu ma klientów” – mówił Marek Gałuszka, który wspominał także o rodzinnym charakterze firmy.

„Jako małżeństwo jesteśmy dobrze zgrani także w biznesie. Możemy też liczyć na wspaniałą załogę, bez której nie moglibyśmy tyle osiągnąć. Jesteśmy firmą rodzinną, a niektórzy pracownicy i podwykonawcy są z nami już 30 lat. Cieszymy się, że tę działalność doceniają władze samorządowe i gospodarcze” – podsumował.

Stara Kablownia to działające od 2013 r. wielkopowierzchniowe centrum handlowo-rozrywkowe w Czechowicach. Centrum zajmuje powierzchnię ponad 19 tysięcy metrów kwadratowych i powstało na terenie dawnej Fabryki Kabli w ramach rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Stara Kablownia utrzymana jest w industrialnym stylu architektonicznym będącym nawiązaniem do stylu dawnego obiektu – założonej w 1927 r. Śląskiej Fabryki Kabli.

Europerspektywy Stara Kablownia: Dedal 2023 Ziemi Bielskiej

W galerii znajdują się: market spożywczy, lokalne butiki i sklepy znanych marek sieciowych – obuwniczych, odzieżowych, kosmetycznych i z wyposażeniem wnętrz, a także strefa gastronomiczna oraz rozrywkowa. W ramach CH Stara Kablownia funkcjonuje również SK Retail Park z wielkopowierzchniowymi sklepami popularnych brandów. Ofertę rozrywkową tworzą natomiast czterosalowe Multikino, Rzemieślniczy Browar Dziedzice z własną linią produkcyjną oraz największy na Podbeskidziu klub muzyczno-rozrywkowy ChaCharnia.

ChaCharnia to diament w koronie CH Stara Kablownia. Na powierzchni 2,5 tys. m2 tej rozrywkowej przestrzeni znajduje się m.in. nowoczesna kręgielnia z sześcioma torami wyposażonymi w przyjazny dzieciom i amatorom system podnoszonych band, tzw. bumper bowling oraz dwa stoły bilardowe. Kręgielnia połączona jest z restauracją Kombinat Bistro, oferującą swym gościom zróżnicowane menu – od potraw typowo streetfoodowych, poprzez rzemieślnicze burgery do dań nowoczesnej kuchni polskiej. To też klub muzyczny, który słynie z weekendowych imprez tematycznych, w trakcie których grane są utwory z różnych epok muzyki klubowej – lat 80., 90., 00. i innych.

Organizowane są tutaj koncerty zaproszonych gwiazd i stand-upy. ChaCharnia ma również bogatą ofertę skierowaną dla indywidualnych klientów biznesowych i prywatnych – zainteresowane firmy mogą zorganizować imprezy szkoleniowe i integracyjne, istnieje także możliwość zarezerwowania miejsca na imprezy urodzinowe – w tym także dla dzieci. Klub indywidualnie podchodzi do każdego zlecenia, starając się jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania gości.

Europerspektywy Stara Kablownia: Dedal 2023 Ziemi Bielskiej
Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry