Walcownia Blach Batory — przyszłość jest w wyrobach płaskich

Walcownia Blach Batory — przyszłość jest w wyrobach płaskich

150 lat temu, 2 września 1873 roku, na terenie Dolnych i Górnych Hajduk, ruszyła produkcja w jednym z najnowocześniejszych w XIX wieku zakładów hutnictwa żelaza na Górnym Śląsku. Przyjmuje się, że właśnie ta data jest początkiem bogatej tradycji hutniczej w Chorzowie Batorym, która obejmuje czasy funkcjonowania Bismarckhütte, a następnie Huty Batory

Biznes | Biznes: 155 | Walcownia Blach Batory

Ważną częścią tego dziedzictwa jest Walcownia Blach Grubych, która po wielu zmianach własnościowych w 2017 roku stała się częścią Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS. Zmieniła wtedy nazwę na Walcownia Blach Batory sp. z o.o.

„WBB jest jednym z dwóch polskich producentów blach grubych, na które jest stałe zapotrzebowanie w każdej gałęzi przemysłu: od maszynowego, konstrukcyjnego, stoczniowego po zbrojeniowy. Od czasu przejęcia WBB przez GK WĘGLOKOKS stawiamy na rozwój, a wiele opracowań branżowych wskazuje, że przyszłość leży w wyrobach płaskich” – mówi Dyrektor Handlowy Jacek Nalepa.

Europerspektywy Walcownia Blach Batory — przyszłość jest w wyrobach płaskich

Walcownia produkuje blachy grube w zakresie grubości 8-150 mm, po uzgodnieniu do 250 mm, szerokości do 3800 mm w gatunkach konstrukcyjnych, kotłowych, okrętowych i specjalnych. WBB oferuje także elementy wypalane – zarówno w oparciu o swoje blachy, jak i materiał powierzony o dowolnych kształtach, w zakresie grubości od 6 do 300 mm. Walcownia świadczy usługi śrutowania i malowania oraz usługi laboratoryjne.

„Poszerzamy grono naszych klientów m.in. poprzez produkcję niszowych produktów oraz dostosowujemy ofertę do potrzeb klienta. Walcownie kojarzą się z dużymi realizacjami, a my wyróżniamy się na rynku wykonywaniem niekoniecznie dużych zamówień. Podchodzimy tak samo solidnie do realizacji zamówień na 1 blachę jak na 1000 blach” – dodaje Dyrektor Handlowy Jacek Nalepa.

„To czyni nas wyjątkowymi! – zdolność do szybkich realizacji nietypowych zamówień i produkcji na miarę, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. Nie ograniczamy się do standardowych wymiarów czy standardowych parametrów. To, że jesteśmy małą walcownią, uczyniliśmy naszym atutem. Możemy być postrzegani jako prawdziwy butik w branży” – podkreśla Prezes Bogusława Niewęgłowska.

Europerspektywy Walcownia Blach Batory — przyszłość jest w wyrobach płaskich
Bogusława Niewęgłowska – Prezes Zarządu Walcowni Blach Batory sp. z o.o.

Właśnie w roku jubileuszu, w ramach rozwoju Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS, WBB rozpoczęła nową inwestycję pn.: »Produkcja blach trudnościeralnych o wysokiej twardości bezpośrednio na walcarce«. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Reprywatyzacji – realizacja strategii rozwoju hutniczej linii biznesowej Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS poprzez przedsięwzięcia inwestycyjne w nowe ciągi technologiczne w spółkach zależnych.

Europerspektywy Walcownia Blach Batory — przyszłość jest w wyrobach płaskich

„Nasza historia to ogromny kapitał. Mamy załogę z wieloletnim doświadczeniem i tradycjami rodzinnymi w hutnictwie, ich zaangażowanie jest fundamentem rozwoju Walcowni i hutnictwa w Polsce. Chcemy, aby z tej wiedzy mogli korzystać młodzi pracownicy, dlatego przyjmujemy chętnie na praktyki i staże uczniów oraz studentów. Współpracujemy z Technikum im. Nikoli Tesli w Chorzowie Batorym i Politechniką Śląską. Teraz czas, abyśmy odważnie myśleli o przyszłości. Będziemy kontynuować produkcję wysokiej jakości blach, ale również wychodzić naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynku. Po zakończeniu inwestycji będziemy bardziej konkurencyjni.” – podsumowuje Prezes Bogusława Niewęgłowska.  

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry