Współpraca NFOŚiGW i gminy Goczałkowice Zdrój

Współpraca NFOŚiGW i gminy Goczałkowice Zdrój

Dzisiaj w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach odbyła się konferencja prasowa połączona z uroczystym podpisaniem umowy pomiędzy NFOŚiGW a gminą Goczałkowice Zdrój

Wydarzenia | Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach | Gmina Goczałkowice-Zdrój

Umowę podpisali Artur Michalski, wiceprezes NFOŚiGW oraz Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Przedmiotem umowy jest dotacja w wysokości ponad 1,8 mln zł w ramach Programu NFOŚiGW „Klimatyczne Uzdrowiska, Część 2) Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie gmin uzdrowiskowych”.

Przedsięwzięcie obejmuje modernizację energetyczną budynku – Budynku Szkoły nr 1 przy ul. Powstańców Śląskich 3 w Goczałkowicach-Zdroju, znajdującego się na terenie uzdrowiska.

W podpisaniu umowy wzięli udział również:

Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, poseł na Sejm RP Przemysław Drabek – Poseł na Sejm RP oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek.

W tym samym dniu została podpisana również umowa pomiędzy JSW KOKS S.A Zabrze na dofinansowanie budowy elektrociepłowni powstającej na terenie Koksowni Radlin.

Umowę podpisali Iwona Gajdzik Szot – Prezes Zarządu, oraz Artur Michalski, wiceprezes Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry