ZG Siltech: Górniczy stan niech żyje nam!

ZG Siltech: Górniczy stan niech żyje nam!

W Restauracji pod Wawrzynem odbyło się tradycyjne spotkanie barbórkowe Zakładu Górniczego Siltech

Biznes | Biznes: 156 | ZG Siltech

W »Barbórce ZG Siltech« wzięli udział: przedstawiciele spółek górniczych, kontrahenci, emerytowani pracownicy spółki, kierownictwo zakładu górniczego, udziałowcy, przedstawiciele załogi, członkowie Rady Nadzorczej, przyjaciele przedsiębiorstwa oraz samorządu terytorialnego, środowiska lekarskiego i duchowieństwa. Spotkanie rozpoczęło się od hymnu górniczego i chwili ciszy w ramach uczczenia tych wszystkich, którzy odeszli na wieczną szychtę.

Europerspektywy ZG Siltech: Górniczy stan niech żyje nam!

„Kończymy kolejny rok pracy. Mijający rok był wyjątkowy dla górnictwa – kolejny niestety nie zapowiada się już tak dobrze. Mimo to jesteśmy dobrej myśli i jako ZG Siltech wydłużyliśmy koncesję o kolejny rok” – poinformował zebranych prezes Jan Chojnacki, który przywitał gości. „To, jak długo będziemy fedrować zależy od tego, jaki będzie rynek zbytu na węgiel. Obecnie widać niesamowite zawirowania wokół górnictwa – w Europie mówi się, że węgiel nie jest potrzebny, a tymczasem na całym świecie zwiększa się wydobycie. Jakoś w tym skomplikowanym świecie dajemy sobie radę” – zakończył optymistycznie.

Tradycyjnie podczas Barbórki wręczono wręczone odznaczenia dla pracowników ZG Siltech, nagrody jubileuszowe, stopnie górnicze. Wręczono również odznaki Zasłużony dla Bezpieczeństwa w Górnictwie nadane przez Wyższy Urząd Górniczy – jedną z nich otrzymała Gabriela Pudlo-Chojnacka.

Europerspektywy ZG Siltech: Górniczy stan niech żyje nam!

„Barbórka jest okazją do podsumowań, ale i do świętowania – jest to czas, w którym z radością można spojrzeń na ogrom dobrej roboty, jaką górnicy ZG Siltech robią dla Zabrza. Tutaj pamiętamy, że to górnictwo właśnie było podwaliną pod piękny rozwój naszego miasta i regionu. Cieszę się, że mamy takich niezłomnych ludzi jak prezes Jan Chojnacki, którzy pokazują, że warto walczyć o ludzi ciężkiej pracy” – podkreśliła prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Z kolei przewodnicząca Rady Miasta w Zabrzu Łucja Chrzęstek-Bar wyraziła podziękowania: „Chciałabym podziękować pracownikom Siltechu, że jesteście obecni w Zabrzu – i że jeszcze fedrujecie – dziękuję w imieniu mieszkańców Zabrza za Waszą codzienną pracę”.

Zakład Górniczy Siltech był pierwszą prywatną kopalnią węgla kamiennego w Polsce, która rozpoczęła wydobycie w 2002 r. – i w 2022 r. obchodziła jubileusz 20-lecia działalności.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry