22 nowe hybrydy w stajni PKM Katowice

22 nowe hybrydy w stajni PKM Katowice

22 zakupione autobusy hybrydowe o łącznej wartości ponad 50 mln zł – to kolejna inwestycja PKM Katowice w nowoczesne i ekologiczne pojazdy

Wydarzenia | PKM Katowice | Miasto Katowice | Volvo Buses

Wszystkie pojazdy przeszły niezbędne testy i już niedługo pojawią się na drogach Katowic. Ich producentem jest firma Volvo Bus Corporation.

Autobusy hybrydowe stanowią nowoczesne rozwiązanie we współczesnym miejskim transporcie. To efekt połączenia dwóch typów silników – elektrycznego i spalinowego, który spełnia normę EURO 6. Silnik elektryczny charakteryzuje się większą sprawnością w stosunku do silnika spalinowego, co w codziennej eksploatacji przekłada się na znaczące oszczędności w zużyciu paliwa.

PKM Katowice sukcesywnie inwestuje w nowoczesne rozwiązania w dziedzinie transportu. Do tej pory w taborze przewoźnika znajdowało się 20 autobusów elektrycznych, a ponad połowa spalinowych spełnia normy Euro 6. PKM Katowice rozwija także infrastruktura dla autobusów elektrycznych.

W spotkaniu udział wzięli prezydent Katowic Marcin Krupa, prezes PKM Katowice Roman Urbańczyk, oraz Tomasz Krasiński – starszy specjalista z Volvo Polska Autobusy.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry