Fundusz Górnośląski: podsumowanie projektów z 2023 roku

Fundusz Górnośląski: podsumowanie projektów z 2023 roku

Fundusz Górnośląski podczas spotkania ze współpracującymi przedsiębiorcami z sektora MŚP podsumował zakończone z końcem 2023 roku projekty Global Silesia oraz InterSilesia

Wydarzenia | Fundusz Górnośląski

Projekty – o łącznej wartości 60 mln zł ¬– pozwoliły na organizację setek wydarzeń, w kraju i za granicą, umożliwiając małym i średnim przedsiębiorcom ekspansję i rozwój na arenie międzynarodowej.

Spotkanie podsumowujące odbyło się w Centrum Internacjonalizacji, którego budowa była głównym zadaniem jednego z zakończonych projektów – tj. Projektu InterSilesia. W wydarzeniu uczestniczyli: Grzegorz Boski #ZarządŚląskie w imieniu marszałka #Śląskie Jakuba Chełstowskiego, a także prezes Funduszu Górnośląskiego Bartłomiej Babuśka oraz Maria Materla – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Projekt InterSilesia kierowany był do przedsiębiorstw z sektora MŚP chcących uzyskać wiedzę i skorzystać z usług, które pomogą im rozpocząć lub rozwinąć działalność eksportową. Celem projektu było wzmocnienie i rozwój procesów internacjonalizacji przedsiębiorstw, podniesienie wiedzy z zakresu internacjonalizacji, a także promocja gospodarcza regionu na arenie międzynarodowej. Do projektu włączonych zostało 400 przedsiębiorców, w tym z sektora inteligentnych specjalizacji, a dla 60 z nich utworzono indywidualne modele internacjonalizacji.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami Fundusz Górnośląski podsumował równocześnie projekt Global Silesia, realizowany był od 2019 r. przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Fundusz Górnośląski. Jego celem było wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu, wzrost świadomości przedsiębiorców z sektora MŚP w zakresie internacjonalizacji, a także wzrost eksportu wśród firm z województwa śląskiego.

W ramach projektu przedsiębiorcy z sektora MŚP z województwa śląskiego brali udział w misjach gospodarczych, podczas których nawiązywali kontakty z potencjalnymi kontrahentami zagranicznymi (zorganizowanych m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Stanach Zjednoczonych, Gruzji, Francji, Indiach czy Brazylii) oraz targach międzynarodowych.

W ciągu czterech lat trwania projektu około 150 śląskich przedsiębiorców mogło promować swoje produkty na światowym rynku dzięki projektowi Global Silesia. Zorganizowaliśmy wyjazdy na 17 międzynarodowych misji i 20 targów zagranicznych, a około 300 firm uczestniczyło w Akademii Internacjonalizacji – podsumowuje efekty programu Bartłomiej Babuśka.

O wsparciu udzielonym w ramach projektu opowiedzieli również sami przedsiębiorcy:

✔️ Bartosz Kłosowski z firmy P.P.H.U. MARTECH-PLUS Marcin Mistarz Sp.J.,

✔️ Katarzyna Dymowska – Niedziela, Dyrektor Operacyjny Asplant Skotniccy Spółka Jawna,

✔️ Magdalena Michalec, dyrektor Działu Importu i Exportu w firmie Formed Sp. z o.o. Sp. k., producenta oraz dystrybutora wyrobów medycznych,

✔️ Adam Grewenda, Wiceprezes Zarządu firmy ArchiTube – BIM Inwentaryzacje.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry