Katowice Airport: otwarcie nowego hangaru obsługi technicznej samolotów

Katowice Airport: otwarcie nowego hangaru obsługi technicznej samolotów

Dzisiaj w Katowice Airport im. Wojciecha Korfantego obyła się uroczystość otwarcia nowego hangaru obsługi technicznej samolotów

Katowice Airport | GTL | WizzAir

Prezes GTL SA Artur Tomasik podkreślił, że mimo trudności związanych z pandemią, udało się zainwestować w infrastrukturę lotniska. Prezes Tomasik zapowiedział także nowe kierunki czarterowe dalekodystansowe, które będą dostępne w ofercie zimowej lotniska oraz opowiedział o przewozach cargo. Zaplanowano także kolejne inwestycje m.in. nową bazę paliw. Przygotowano także rozbudowę portu lotniczego i zwiększenia jego przepustowości. Nowo otwarty hangar techniczny jest trzecim na pyrzowickim lotnisku, a jego najemcą jest Wizz Air.

Warto przypomnieć, że katowickie lotnisko było pierwszym portem lotniczym, w którym przewoźnik otworzył swoją bazę – pierwszy lot odbył się w 2004 roku. W ciągu 18 lat WizzAir w Katowice Airport przewiózł 22 mln pasażerów i wykonał 149 tys. startów i lądowań. Nowy hangar składa się z dwóch zatok, a w każdej z mieści się samolot wielkości AirBusa A231 Neo mieszczące na pokładzie ponad 600 pasażerów. Goście uroczystości mogli zobaczyć wjazd samolotu do hangaru oraz pokaz samochodów specjalnych. Odczytano także listy gratulacyjne.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry