Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała I półrocze 2024 r.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała I półrocze 2024 r.

Dynamiczny rozwój strefy potwierdzają liczne nowe inwestycje oraz znaczący wzrost zaangażowania firm z sektora MŚP

Wydarzenia | KSSE

W pierwszej połowie 2024 roku przedsiębiorcy, zarówno z kapitałem polskim, jak i zagranicznym, otrzymali decyzje o wsparciu dla 32 nowych inwestycji o łącznej wartości prawie 1 020 000 000,00 zł. Inwestycje te przyczynią się do utworzenia 272 nowych miejsc pracy oraz utrzymania 1 718 miejsc pracy już istniejących.

Briefing prasowy, podczas którego podsumowano półrocze, odbył się w Zakładzie Produkcji Sprzętu Oświetleniowego ROSA, jednego z pierwszych inwestorów Podstrefy Tyskiej KSSE, który od ponad 30 lat projektuje i produkuje kompletne zestawy oświetlenia zewnętrznego.

W konferencji wzięli udział:

◾️ dr hab. Rafał Żelazny, Prezes Zarządu KSSE S.A.,

◾️ Jacek Tomczak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii,

◾️ Jacek Brzezinka, Zastępca Prezesa Zarządu,

◾️ Jacek Bialik, Wiceprezes, członek Zarządu,

◾️ Andrzej Zabiegliński, Wiceprezes, członek Zarządu,

◾️ Stanisław Rosa, założyciel i prezes Zakładu Produkcji Sprzętu Oświetleniowego ROSA Sp. z o.o.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nadal pozostaje liderem wśród wszystkich SSE. Od początku powstania Polskiej Strefy Inwestycji (2018 r.) wydano 410 decyzji o wsparciu o łącznej wartości 19,980 mld zł oraz utworzono 10 881 nowych miejsc pracy.

Zauważalnym i niezwykle pozytywnym trendem jest rosnące zaangażowanie polskich przedsiębiorstw, zwłaszcza tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), w inwestycje na terenie administrowanym przez KSSE. Aż 81% nowych inwestycji zrealizowanych w pierwszej połowie 2024 roku pochodzi od firm z polskim kapitałem. To dowód na to, że polskie firmy dostrzegają i wykorzystują możliwości, jakie oferuje strefa, wspierając tym samym rozwój krajowej gospodarki.

Udostępni artykuł:

Artykuły z kategorii

Scroll to Top
Przewiń do góry